Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Prodavači ostatků

91%
5 68
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Prodavači ostatků Originální název: Prodavači ostatků
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Moba - 2010
ISBN: 978-80-243-4280-1
Počet stránek: 439
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 20x v oblíbených
v přečtených 128x v přečtených
v knihovně 30x v knihovně
k přečtení 20x k přečtení
právě čte 5x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Moba (2010) 978-80-243-4280-1 439
Moba (2005) 80-243-1998-5 439

Román de odehrává v polovině 14. století. Hlavní hrdina - druhorozený syn českého zemana Martin ze Stvolna - odchází studovat na univerzitu do Paříže. Je obviněn z kacířství a prchá. Na trhu zachrání Konráda z Wormsu, podvodníka, který prodává falešné ostatky svatých. Spolu s ním putuje do Německa. Připletou se k bitvě u Kresčaku a zde se setkají s mladým Karlem IV. Získají smlouvu, aby pro něho vyhledávali ostatky. S různými potížemi plní panovníkovo přání. Nakonec se jim podaří získat od aqulejského patriarchy zlomek evangelia svatého Marka a dopraví ho do Čech.

Prožije nejen vášnivé milostné vztahy, ale i hrůzu morové rány. Tváří v tvář vítězstvím i bolestným prohrám se sám sebe ptá, jaký to vše má vlastně smysl, proč musí člověk stále o něco bojovat, aby to vzápětí zase ztrácel... (Založil/a: Jack Jim)

(více)  

Štítky

více  
Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Hazakiros
100% 100% 100% 100% 100%
  2. 11. 2013, 3:36
První část série o Martinovi ze Stvolna mě zcela uchvátila a nepustila až do konce. Skvěle se tady naplňuje známé přísloví: Pánbůh dal, Pánbůh vzal. Je to jako jízda na horské dráze.
Kimon
20% 20% 20% 20% 20%
  15. 7. 2016, 8:04
Jsem Martin ze Stvolna a není nade mě. Ženy mi padají pod nohy a prosí, abych je pomiloval. Dokonce i ty, které v Benátkách patří mezi ty nejvýše postavené. Jsem Martin ze Stvolna, a nic se mi nestane (že by nová Angelika, markýza v mužské podobě?). Jsem Martin ze Stvolna, mistrně ovládám svůj meč, rytíři a váleční vůdcové si mě vybírají coby nejzkušenějšího stejně tak, jako vyhrávám soutěže trubadůrů svými okouzlujícími písněmi, které sypu z rukávu jako pan Vlastimil své díla. No, prostě jsem jednička a okouzlím všechny a všechno. Ovšem, ... mimo inteligentního čtenáře. Na toho prostě nemám, pane Vondruško. První díl jsem dočetl až do konce, druhý byl ještě horší a cca 30 stran před nedočteným koncem jsem se rozhodl, že kolekci "ostatků" pošlu definitivně do spisovatelského háje. Těmito větami nechci však odsuzovat dílo p. Vondrušky. Spousty jsem toho od VV přečetl a byl spokojen. "Ostatky" jsem však nestrávil a považuji je za podprůměrnou dobrodružnou literaturu pro starší děti, byť jsou na každé stránce slova o milování (rozuměj sexu). Martin ze Stvolna je totiž obšourník první kvalitativní třídy, jak jinak, že?
kotina
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 1. 2012, 15:20
Velmi čtivá kniha, která čtenáře udrží přilepeného u stránek a i když zrovna číst nemůže, tak na děj stále myslí. No, musím ale napsat, že tento popis se dá vztáhnout také na všechny knížky s Oldřichem z Chlumu :-)
Putování Martina znamená zažívat jednu akci za druhou, nesmím zapomenout na zamyšlení nad tehdejší dobou, církví a tak dále. Akorát je šílená ta neustálá sexuální aktivita postav :-) Také je zajímavé "podívat" se s hlavním hrdinou do Francie. V cizině jsem ještě s panem Vondruškou nebyla :-D (pokud nepočítám část děje v Apage Satanas!).
Co nevidět si koupím druhý díl. Jsem zvědavá co se bude dít v Čechách :-)