Dotkni se temnoty

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Baronet - 2012
ISBN: 978-80-7384-565-0

Baronet (2012) 978-80-7384-565-0 320

Cassandra Palmerová dokáže vidět budoucnost a komunikovat s duchy — což je vlastnost, díky níž po ní touží mrtví i nemrtví. Duchové mrtvých obvykle nebezpeční nejsou; ti si jenom rádi povídají... pořád. Zato nemrtví, to je jiná kapitola. Stejně jako každá jiná rozumná dívka se i Cassie snaží upírům vyhýbat. Když však krvežíznivý mafioso, od něhož před třemi lety utekla, Cassii znovu našel a jde mu jen o pomstu, musí o pomoc požádat Senát upírů. Nemrtví senátoři jí však nechtějí pomoci zadarmo – a tak Cassie musí spolupracovat s jedním z jejich nejmocnějších členů, nebezpečně svůdným upírským mistrem — a cena, kterou požaduje, může být vyšší, než jakou je Cassie ochotna zaplatit... (Založil/a: marceltietze)

Karen Chance Karen Chance

LeaLea
  24. 2. 2013, 12:37
Zklamání. Začátek mě ihned vtáhl do čtení, jenže nadšení nevydrželo dlouho. Zmatky, nijak originální postavy a víc než opravdový vtip spíš pokusy o něj. Autorka si neschopnost mystifikovat čtenáře kompenzuje chaotickým prokládáním informací, kterých je až moc a těžko se v nich vyznat. Patrně to mělo za úkol donutit mě bažit přijít všemu na kloub, pravdou ale je, že mě tímhle stylem spíš vystrčila z děje, takže mě osud a problémy Cassie přestaly úplně zajímat. Ani žhavý mocný upír nepřinesl do světa paranormálních romancí nic nového, ačkoliv pasáže s Mirceou se mně osobně četly nejlíp. Každopádně dál do série se asi nepustím.
jaspis
  4. 12. 2016, 18:28
Moc dobrý nápad, ale kniha se celkem táhne. Zejména první polovina byla alespoň pro mě nudná, špatně stravitelná. Opravdu jsem uvažovala, že knihu zavřu. Velmi rušivě působí zdlouhavý popis okolí nebo vzhledu a to přímo mezi dialogy. Několikrát jsem se musela vrátit v textu, např. když se jedna postava zeptala, pak následoval popis na 2-3 odstavce a pak se teprve dostala autorka k odpovědi. Dost to zdržovalo, působilo to zmatečně. Nejdůležitější děj se opravdu odehrál na posledních stranách.