Sběratelé ostatků

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5588-7

Moba (2013) 978-80-243-5588-7 440
Moba (2006) 80-243-2482-2 440

Pokračování osudů Martina ze Stvolna, který se vrací z Francie do Prahy, aby dokončil studia na nově založené univerzitě. Ani v Praze však nemá možnost školu dokončit. Zaplete se do domácí války s jihočeskými Rožmberky a posléze se stane služebníkem císaře Karla IV. Ten ho pověří úkolem získávat pro katedrálu svatého Víta ostatky. Putuje do Německa, kde potkává dávného přítele Konráda z Wormsu. Zde se znovu dostane do konfliktu s inkvizicí a prchá do severní Itálie. Uchýlí se pod ochranu dávného přítele, nyní biskupa Peera. V přestrojení dál pracuje pro císaře Karla IV. a složitými cestami pro něho vykupuje vzácné relikvie. Účastní se jeho římské korunovační cesty a nakonec získá zlomek evangelia svatého Marka a tajně ho dopraví do Čech. Po návratu se Martin ze Stvolna ožení a získává vlastní panství, ale ani tím nezíská klid, neboť musí řešit další složitou situaci, v níž se ocitne díky dvorským intrikám. (Založil/a: Jack Jim)

Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

Hazakiros
  2. 11. 2013, 3:41
Pokračování příběhů Martina ze Stvolna jsou, stejně jako v první části, plné vzestupů a pádů a nenadálých zvratů. Pokaždé, když se zdá, že se na něj usmálo štěstí, přijde nějaká krutá rána. Dr. Vondruška je opravdový mistr vypravěč.
Kimon
  15. 7. 2016, 7:54
Jsem Martin ze Stvolna a není nade mě. Ženy mi padají pod nohy a prosí, abych je pomiloval. Dokonce i ty, které v Benátkách patří mezi ty nejvýše postavené. Jsem Martin ze Stvolna, nic se mi nestane. Mistrně ovládám svůj meč, rytíři a váleční vůdcové si mě vybírají coby nejzkušenějšího stejně tak, jako vyhrávám soutěže trubadůrů svými okouzlujícími písněmi. No, prostě jsem jednička a okouzlím všechny a všechno. Mimo inteligentního čtenáře. Na toho prostě nemám, pane Vondruško. První díl jsem dočetl až do konce, druhý byl ještě horší a cca 30 stran před nedočteným koncem jsem se rozhodl, že kolekci "ostatků" pošlu definitivně do spisovatelského háje.
kilken
  24. 9. 2010, 20:01
To jak autor dokáže vylíčit chování postav středověku a jejich smýšlení je naprosto unikátní.Mistrně napsáno! Není třeba více dodávat, snad jen, že už se těším na Vladcové ostatků, který by na mě měl zanedlouho čekat v knihovně!