Její Výsost

Její Výsost

Alpress - 2012
ISBN: 978-80-7362-985-4

Alpress (2012) 978-80-7362-985-4 416

Krásnou a vzdělanou Eleonoru Akvitánskou provdají za pobožného a neschopného Ludvíka VII. Král považuje lásku za hřích a hrdá Eleonora trpí. Přesto mu v nešťastném manželství porodí dvě dcery. Při strastiplné křížové výpravě se rozkol mezi nimi natolik prohloubí, že Eleonora usiluje o zrušení sňatku. Setkání s Jindřichem Plantagenetem její osud změní navždy... (Založil/a: al-ma)

Anne O’Brien Anne O’Brien

Bella
  5. 7. 2014, 8:21
Kniha se dobře čte a děj rychle postupuje. Je psána z pohledu Eleonory, velmi hrdé, mladé a vášnivé ženy, která je ze sňatku, do kterého vkládá spoustu nadějí zklamaná a cítí se v pasti.
Malé výhrady mám pouze k několika málo místům v knize, kde je najednou vyprávění přeskočeno, aby záhy popsalo přeskočené události. V těchto pasážích se nečte tak lehce, jako ve zbytku knihy. Celkově se mi kniha líbila, ne tolik, abych si ji chtěla někdy přečíst znovu, ale dost, abych se podívala i po dalších knihách autorky.