Falešná trefa

Originální název: The Bullet Trick

Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0131-7

Argo (2009) 978-80-257-0131-7 304

Po veleúspěšné prvotině Řezárna, ve které nás autorka, Skotka žijící v Glasgow, provedla tajemným podsvětím svého města, nás ve svém novém románu zavádí do prostředí berlínských zábavních podniků. Průvodcem je obdobný nevázaný dobrodruh a zkrachovalec, jen se místo kouzlení se starožitnostmi při aukcích věnuje předvádění kouzel na kabaretních pódiích. Když neúspěšný glasgowský kouzelník William Wilson dostane nabídku na řadu představení v Berlíně, těší se, že konečně unikne smůle a bídnému živoření. Místo štěstí ho ale potká záhada a on se zaplétá víc a víc, jak současně pátrá a prchá. Zažívá přitom bizarní příhody, dostává se do nejrůznějších míst, naráží na roztodivné existence pochybných mravů i způsobů. Autorka svůj svižný, nápaditý jazyk i neotřelý vtip a cit pro detail a nadsázku oproti své prvotině ještě vytříbila a vytvořila napínavé, zábavné a chytré čtení, které čtenáři nedá od první do poslední stránky vydechnout, a navrch ho odmění, jak je už pro ni typické, nečekaným závěrem. (Založil/a: barbiegrrrl)

Louise Welsh Louise Welsh
*1965