Edudant a Francimor

Albatros - 2003
ISBN: 80-00-01180-8

Albatros (2003) 80-00-01180-8 151
Albatros (1988)

Edudant a Francimor jsou synci kouzelnice madame Halabáby. Edudant, starší a silnější, a hubený Francimor žijí spokojeně s matkou v chaloupce v temném lese. Společnost jim dělají bílý kozel Rudolf, starý drak Verpanides a černý kocour Šmakovník. Jednou se oba hoši vydají na kouzelném koštěti se svými spolužáky na školní výlet. Nešťastnou náhodou při návratu zabloudí a upadnou do rukou loupežníků. Podaří se jim však uprchnout a při své cestě domů se dostanou do podivuhodných končin a prožívají neuvěřitelné příhody.

Kniha, plná fantastických situací a groteskních dobrodružství, sršící vtipem a nápady, je báječným čtením pro všechny děti i rodiče. Vyprávění, kterým se autor vrací do světa dětí, patří k české humoristické klasice.

cheyene
  4. 8. 2010, 16:08
Edudanta a Francimora jsem četl v již pokročilejším věku (možná kolem 11, 12 let) a byl jsem doslova uchvácen. Kniha na mě dýchla atmosféru, veškerá dobrodružství jsem hltal jedním dechem a krásné ilustrace jen podporovaly moji fantaziji...Chvílemi jsem těmto dvěma bratrům záviděl a chtěl být na jejich místě :)
Broza
  19. 11. 2014, 20:14
Je to vtipné a moc se mi líbí slovní obraty a pojmenování postav. Ale myslím si, že je to až příliš dlouhé.
zelvicka
  5. 10. 2010, 22:48
"První" knížka, kterou jsem kdy četl. V té době běžel tehdy nový večerníček, ale knížka byla prostě lepší. Hrozně se mi líbila ta část, kdy s loupežníky hrají fotbal.
andyfeng
  2. 8. 2010, 9:57
Všech těchto pět povstalců uvrhneš do podzemního vězení...kam nepronikne ani paprsek sluneční...tam je budeš krmit...hladem...a napájet...žízní :D

Geniální :D