Deníky dětí

Deníky dětí

Podtitul: Deníky a zápisky z koncentračních táborů

Poprvé vydáno celosvětově: 1961

Naše vojsko - 1961

Naše vojsko (1961)

Knih o tématu 2.sv.v a holocaustu bylo napsáno mnoho, avšak nejemotivněji tyto hrůzy dokázaly zachytit nevinné dětské oči. V této knížce jsou popsány každodenní starosti a boj o přežití v koncentračních táborech (Založil/a: Netshe)

#deník

chipushit
  28. 9. 2016, 12:34
Určitě zajímavější než Anne. Možná je to i tím, že české, polské nebo ruské reálie známe lépe. Třeba Jan Petrák je uveden mezi padlými na pamětní desce ve vestibulu Masarykova nádraží.
zantalalia
  11. 11. 2016, 23:23
Pro mě asi nejdrsnější kniha, kterou jsem zatím četla o tématu koncentračních táborů. Hrůzu umocňuje fakt, že vše popisují děti. Pragmaticky, s dávno ztracenými emocemi. Pokud je to opravdu skutečné, pak je to vážně strašné a dala bych to, i přes svoji hrůznost, jako povinnou četbu v devítkách na ZŠ.
Netshe
  12. 9. 2012, 21:00
osobně mě kniha zaujala daleko více než deník Ann Frank a to už je co říct, protože ta u mě neměla téměř konkurenci..proto doporučuji hlavně těm, které zajímají koncentrační tábory, opravsu se jedná o autentické zápisky dětí mimo jiné i v Čechách známé malířky Helgy Weissové, který patří mezi nejrozsáhlejší dětské dokumenty z války, psán byl od r 1939 - 1945