Nová pražská strašidla

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0641

Argo (2012) 978-80-257-0641 222

Autor v této knize shromáždil sto nových pražských strašidel ze současnosti i z časů reálného socialismu. V proluce mezi městskou legendou a fantazií tu ožívá Stalinova socha na Letné, nuselský Most sebevrahů, provozovny McDonald´s, vražedkyně s náklaďákem Olga Hepnarová, spartakiádní vrah, zpěvák Jiří Schelinger či koťátka z televizních přestávek. Každé strašidlo s sebou přináší napínavý příběh na pomezí hororu a grotesky. (Založil/a: al-ma)

Jan Nejedlý Jan Nejedlý
*19.03.1971

svenny
  27. 6. 2013, 23:18
Za sebe muzu rict, ze lepsi oddechovou knizku jsem dlouho necetl. Mozna je to zpusobene tim, ze jsem nemel zadna ocekavani, kdyz jsem ji bral poprve do ruky, spis naopak. Takova knizka pak uz muze jedine potesit a tahle to dokazala.
Zejmena me mile prekvapila jazykova stranka knizky - je videt, ze autor se cestinou zivi (asi zacnu knizky od cestinaru vyhledavat - byvaji kvalitou jazyka o mnoho levelu nad ostatnimi a pri cteni prijemne hladi po dusi).
Pribehy se mi taky libily, takze muzu jedine doporucit.
Ilunka
  5. 5. 2014, 10:46
Po knížce jsem sáhla víceméně náhodou a zaujaly mě hlavně vtipné názvy příběhů. Je to výborné odpočinkové čtení, u kterého je smích zaručen.