Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Vesmír v tweetech

83%
4 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Vesmír v tweetech

Podtitul: Velké myšlenky a jejich stručná objasnění


Originální název: Tweeting the Universe: Tiny Explanations of Very Big Ideas
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Kniha Zlín - 2012
ISBN: 978-80-87497-52-4
Počet stránek: 320
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 9x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 46x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Kniha Zlín (2012) 978-80-87497-52-4 320 edice TEMA

Dva zkušení autoři vědeckých publikací odpovídají na 140 největších otázek z oblasti fyziky, přičemž podstatu každé z nich shrnují do tweetů o 140 znacích.

Marcus Chown a Govert Schilling nás vezmou na jedinečnou exkurzi po vesmíru. Mají odpovědi na všechno, počínaje základními úvahami – Proč je obloha v noci temná? Proč se hvězdy na noční obloze chvějí? – až po ty nejzáludnější – Co jsou kvasary? či Co předcházelo Velkému třesku?

Některé otázky v této geniálně informativní publikaci se ukazují být stejně překvapivé jako odpovědi na ně. Je možné, že veškeré galaxie, které jsme pomocí dalekohledů schopni spatřit, nejsou ničím jiným než optickým klamem? Dalo by se na Saturnově měsíci Titanu plavat? Jak je možné, že se Měsíc nezřítí na Zemi? (Což, jak se ukáže, mimochodem není vůbec hloupá otázka.) A plaval by Saturn, kdybychom měli dost velkou nádrž s vodou? (Založil/a: SGS)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Archangel_P
100% 100% 100% 100% 100%
  3. 8. 2015, 17:18
Kniha obsahuje obrovské množství užitečných málo známých i notorických informací. Formou tweetů jsou informace většinou jednoduše zpracovatelné i pro laiky, ale někdy se do toho dá celkem slušně zamotat, když autor tweet po tweetu přidává další a další dimenze a alternativní vesmíry.
Knížka je to super, pochopitelná pro každého kdo se zajímá o fyziku a obecně vesmír. Když si chcete ale v klidu počíst, doporučuji knihu koupit, protože to není typ knížky, který čtete od začátku do konce, já jsem přeskakoval z témata na téma podle nálady. Ale to je jen můj názor.
Dávám pět hvězd, protože množství informací, které se autorům podařilo občas komprimovat do 140 znaků je opravdu impozantní.
Jasanek
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 9. 2012, 13:29
Pokud hledáte nevšední knihu, v níž se dozvíte spoustu informací o našem světě a především o Vesmíru, neváhejte ani na chvilku. Text se výborně čte, většinu informací pochopíte, u zbytku si sice trochu zakroutíte hlavou, jak je to možné, ale co, Vesmír se rozpíná dál.
Více v recenzi...
navabaca
80% 80% 80% 80% 80%
  15. 1. 2013, 10:32
Obrovská porce úžasných informací na papírovém podnosu. Jen je škoda, že místy není vysvětleno úplně vše. Po přečtení knihy můžete snadno nabýt dojmu, že veškerá lidská existence je naprosto nicotná.