Džínový deník

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

XYZ - 2012
ISBN: 978-80-7388-671-4

XYZ (2012) 978-80-7388-671-4 296

Číst cizí deníky se sice nemá, ale ona je to taková zábava… Patnáctiletá Paula nás nechává nahlédnout do svého nejintimnějšího soukromí – seznámí nás se svými přáteli, s rodinou, svěří nám své obavy z nástupu na novou školu, popíše roztržky s kamarádkami a spolužačkami, ale hlavně se detailně zabývá záhadami klukovských citů. Kdo se v nich má vyznat? (Založil/a: al-ma)

Zuzana Šulajová Zuzana Šulajová

LiaFee
  1. 9. 2016, 10:03
Tak tohle bylo zklamání... Kdybych otevřela svůj deník, co jsem psala v deseti, bylo by to kvalitnější čtení než tohle. A to má být hrdince patnáct -_-
Vážně nechápu, jak tohle mohl někdo vydat (napsat, nebo dokonce přeložit). Tohle by se mohlo používat jako ukázkový výčet klišé. Přečetla jsem asi tak prvních sedmdesát stránek, ale už jsem viděla: představení na první stránce (stylem Jmenuji se, je mi, vážím, měřím...); první den v nové škole; nejlepší kámošku, která funguje pouze jako nějaký otravný přívěsek a balí všechny kluky v okolí; novou nejlepší kámošku, která je věštkyně a čarodějnice, takže se hned skamarádí -_-; třídní mrchy, co nemají na práci nic jiného, než hrdinku otravovat; asi čtyři kluky, kteří jsou očividně do hlavní hrdinky zamilovaní (jo a všichni se objevili během dvou týdnů), i když je prý ošklivá; psa, který nedělá nic jiného, než prdění a ztrapňování hlavní hrdinky (jako by si sama nestačila -_-); a otce, který vyhazuje ze svého pozemku kluky, kteří se mu nelíbí a vidí je podruhé. Takže... verdikt zní... roztrhat, spálit a vyhodit oknem. (p.s. no dobře, vrátit do knihovny...)