Chlupatý sluha pana faráře

Chlupatý sluha pana faráře Originální název: Rovasti Huuskosen petomainen miespalvelija

Hejkal - 2005
ISBN: 80-86026-34-5

Hejkal (2005) 80-86026-34-5 238

Hrdinou románu je svérázný luteránský pastor Oskari Huuskonen, plamenný kazatel, který dostane od svých farníků k padesátým narozeninám osiřelé medvídě. S medvědem dostane život úplně jiný směr - nejprve jsou pan farář a jeho učenlivý chlupatý přítel vyhozeni z domova a ocitají se v brlohu, pak v křesťanském školicím středisku, na ruské lodi, v klášteře, v hotelu na Maltě, na irské lodi, poznávají pozoruhodné lidi a prožívají neuvěřitelné příběhy. (Založil/a: skjaninka)

teite
  12. 12. 2013, 22:26
Kniha mi připadala opravdu vtipná, a to aniž by se o to musela nějak třeskutě snažit. Situační humor oceňuji daleko více než ten prvoplánový.
ilon-a
  29. 12. 2016, 13:59
Ze začátku moc vtipný, ale s každou stránkou příběh ochaboval, až někde ke konci už mě to přesatlo bavit úplně. Příběh je pak od tý druhý poloviny hodně prostý a ničím záživný, měla jsem pocit, že se děj už nikam neposouvá.
jvaclavik
  26. 11. 2015, 22:10
Podle mého názoru trochu slabší knížka od Arta Paasilinny, možná příliš dlouhá vzhledem k tomu, že se toho tam zase tak moc nestalo. Nicméně i tak nadprůměrně čtivé.
Majdule
  25. 6. 2011, 14:03
Je to skutečně zábavná kniha, mnohokrát jsem se zasmála, ale ještě mnohem víc než komické pasáže a medvěda, který se vycvičí na sluhu, jsem ocenila tu schopnost jemně a s porozuměním podat čtenáři krizi muže středního věku, který má pocit, že mu život utíká mezi prsty a on ještě nic nedokázal. Tenhle hořký úsměv, který pod příběhem můžete cítit, stojí za přečtení.
Marta007
  17. 8. 2015, 13:25
Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně a teprve posléze jsem zjistila, že autora zná docela dost lidí z mého okolí. Příběh je velice vtipný, osvěžující. Ocenila jsem laskavý ironický nadhled nad postarším kazatelem a jeho vztahem k náboženství.