Krátká paměť pana rady

Krátká paměť pana rady Originální název: Elämä lyhyt, Rytkönen pitkä

Hejkal - 2009
ISBN: 978-80-86026-74-9

Hejkal (2009) 978-80-86026-74-9 174

Nový román populárního finského spisovatele Arta Paasilinny Krátká paměť pana rady, příběh sklerotického starého muže Taavettiho Rytkönena a jeho putování po Finsku, je plný bláznivého humoru, těžko uvěřitelných dobrodružství, podivných zvířat, podezřelých cizinců, veselých žen a finské vodky, ale přitom se nebojí vážných témat v tomto případě se dotýká práva starých lidí na důstojnost a také svobody člověka v soukolí eurobyrokracie. (Založil/a: skjaninka)

jarin58
  3. 4. 2014, 18:37
Pro mne je první půlka skvělá,ale v druhé polovině nemá pan rada takový prostor a už příběh uvadá.Jinak bycha dal pět hvězdiček.
Martinita
  20. 3. 2011, 22:36
Četlo se to velmi lehce a rychle (vyprávění je spíše úsměvné než humorné), ale zpracování tématu určitě není nezapomenutelné, osobně doufám v lepší Paasilinnovy knihy, konkrétně v Autobus sebevrahů. Jinak mě asi nejvíce pobavilo vylíčení osudu ženského francouzského tábora, celkově druhá část knihy je lepší než první.
Apneator
  28. 11. 2014, 9:48
Ach jo. Já měl tu smůlu, že jsem nejprve četl Les oběšených lišek a Stoletého staříka. Les je vynikající, stařík z něho trochu ujetě těží a tohle je prostě další variace na dané téma. Já vím, že to bylo napsáno významně dříve než stařík, ale já to četl až teď. Prostě to byla pro mě ze začátku ohraná nuda. Souhlasím s Martinitou, že nejlepší část knihy je o Francouzkách a vůbec spíš tak poslední třetina knihy. Je pravda, že několikrát jsem se nad knihou hlasitě zasmál, a to se mi zas tak často nestává.
igracek
  23. 11. 2010, 17:30
TOM: v tom pripade Ti asi styl psani Paasilinna nesedne - ma zvlastni styl psani, ano, ale treba me naprosto vyhovuje :] ja doporucuji! .
Tom:)
  10. 4. 2010, 18:05
Nechápu to. Bylo mi to doporučeno jako skvělá knížka, všude se o tom skvěle píše a nic. Je to jen čistý popis nějakých nesmyslných událostí. Kladení prázdných vět za sebe bez smyslu.