Děda se taky nebál

Děda se taky nebál

Podtitul: Rozhovor s Alexandrem Vondrou

Originální název: Děda se taky nebál
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Paseka - 2012
ISBN: 978-80-7432-239-6

Paseka (2012) 978-80-7432-239-6 272

Disident, diplomat a politik Alexandr Vondra vypravuje v knižním rozhovoru o dědečkovi legionářovi, dětství v Košířích, pražském undergroundu, Revolver revue, o době, kdy byl mluvčím Charty 77, spoluautorem Několika vět, a kdy byl opakovaně vyslýchán a vězněn. Vzpomíná, jak ho listopadová revoluce vynesla s Václavem Havlem na Pražský hrad, pak na ministerstvo zahraničí a na post velvyslance v USA. Stál u budování základů české zahraniční politiky, vyjednával s politiky, kteří se stali legendami: s Helmutem Kohlem, Michailem Gorbačovem, Margaret Thatcherovou a mnoha dalšími. Jako diplomat sehrál významnou roli při summitu NATO v Praze, po útocích 11. září a za našeho předsednictví v EU. V současné době je ministrem obrany. Celý život se pohybuje na tenkém ledě. Je jedním z mála, kteří v současné české politice vydrželi víc než dvě desetiletí. Kniha je příběhem člověka, který nabízel čistý štít, a přesto se stal jednou z nejdiskutovanějších postav naší politické scény. (Založil/a: al-ma)