Mapa Zeměplochy

Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Talpress - 1996
ISBN: 80-7197-063-8

Talpress (1996) 80-7197-063-8 35

Říkali, že je to neproveditelné. Nuže, my jsme to provedli, a tak jim znovu dokázali, že se mýlili. Po mnoha letech podrobných výzkumů, mazaně uskutečněných ve stejném počtu minut, má Zeměplocha konečně svoji mapu. Obsahuje i popis zaznamenaných a historicky doložených expedic nejproslulejších zeměplošských cestovatelů a objevitelů, jako byli: genarál sir Roderick O´Mezeney, Lars Larssynovec, Chalamada Jones, lady Alice Trouffalová, Pasák z Quirmu a samozřejmě i Břichoš Jura zvaný Omrza. Jejich cesty měly pro Zeměplochu osudový (i když častěji spíše osudný) význam.

Ti kdož cestují kruhovým světem tady mají všechno jako na dlani: od Klače k horám Beraní hlavy, od Cori Celesti ke Kruhovému moři, od Genovy po Brmbrmduc. Velká města jako Pseudopolis, Al Kali a samozřejmě Ankh-Morpork jsou umístěna s neskonalou pěčí a láskou na mapě tohoto světa, který na svém krunýři unáší vesmírem Velká A´Tuin.

#mapy
Terry Pratchett Terry Pratchett