Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Antikrist

78%
4 77
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Antikrist
 Všechny obaly
Antikrist
 Všechny obaly
Originální název: Der Antichrist

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Votobia - 2001
ISBN: 80-7198-481-7
Počet stránek: 126
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 16x v oblíbených
v přečtených 144x v přečtených
v knihovně 35x v knihovně
k přečtení 51x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 4x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Votobia (2001) 80-7198-481-7 126
Votobia (1995)

„Tato kniha patří lidem nejvzácnějším. Snad ani nikdo z nich ještě nežije. Jsou to snad ti, kteří rozumějí mému Zarathustrovi; jak bych si směl sebe sama plésti s těmi, pro které již dnes rostou uši? [...] Nuže! Jen tito jsou moji čtenáři, moji praví čtenáři, moji předurčení čtenáři: co sejde na ostatních? - Ostatní, toť pouze lidstvo. - Je třeba mít převahu nad lidstvem silou, výší duše - pohrdáním...“ - Friedrich Nietzsche (Založil/a: Jack Jim)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ariko
60% 60% 60% 60% 60%
  4. 9. 2014, 15:40
Filosofie jak vyšitá. Není to čtivo na příjemný večer, člověk musí hodně dávat pozor a podle mě stejně vše nepochopí. Ale o tom je kolikrát krása filosofie - že si člověk může v souvislosti se svojí situací vyložit některé detaily po svém.
Já sama často používám citát z této knihy - "Ďábel je Boží zahálka sedmého dne."
maratach
  27. 12. 2011, 9:51
Podtitul: "Přehodnocení všech hodnot (fragment): Předmluva a Kniha první" Německý voluntarista odhaluje podstatu křesťanství a definuje principy nového hodnotového systému. Křesťanství sjednocuje všechno protikulturní, úpadkové, chorobné a protivědecké - zosobňuje pouhou "mstivost" vůči všemu velikému. Radikální kritika směřuje k popření významu existence křesťanství. Z křesťanské éry musí vzejít nová doba, jež prostřednictvím "přehodnocení všech hodnot" zrodí zcela revoluční hodnotovou koncepci, opírající se o ocenění boha života. Razantní odmítnutí křesťanství formuje zcela originální systém hodnot.

---------------------

„Tato kniha patří lidem nejvzácnějším. Snad ani nikdo z nich ještě nežije. Jsou to snad ti, kteří rozumějí mému Zarathustrovi; jak bych si směl sebe sama plésti s těmi, pro které již dnes rostou uši? [...] Nuže! Jen tito jsou moji čtenáři, moji praví čtenáři, moji předurčení čtenáři: co sejde na ostatních? - Ostatní, toť pouze lidstvo. - Je třeba mít převahu nad lidstvem silou, výší duše - pohrdáním...“ - Friedrich Nietzsche