Dějiny britských králů

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0289

Argo (2010) 978-80-257-0289 240

Autor sám sebe ve svém díle uvádí pod latinizovaným jménem Gaufridus Monemutensis , zároveň se však charakterizuje jako "pudibundus Brito", a dává tak jasně najevo své sympatie k části obyvatel britského impéria, kteří žili ve 12. století pospolu ve velké říši legendárního krále Artuše. Autor tohoto slavného díla, magister na univerzitě v Oxfordu a biskup ve Flintshirea ve Westminsteru sleduje panování všech britských králů od Bruta, přeživšího pád Tróje, až po velšské krále vládnoucí v 11. století. Plná jedna třetina jeho Historie je však věnována králi Artušovi a kouzelníku Merliinovi , postavám, které v následujících staletích ožijí v celé řadě historických i románových děl a stanou se hrdiny nesčetných filmových a divadelních adaptací. (Založil/a: Jungolink)

Lucie.Terezie
  18. 12. 2014, 18:43
Knížku jsem četla na dějiny středověku. Můj referát měl zkoumat rozdíly mezi skutečnou historií a Geoffreyho líčením. Je to opravdu rozdíl. Zkrátka taková pohádka o tom, jak si Britové představovali svou minulost.