Tajné území 51/S4

Tajné území 51/S4 Originální název: Geheimbasis Area 51

Dialog - 2003
ISBN: 80-86218-93-7

Dialog (2003) 80-86218-93-7 280

Území Dreamlandu (Země snů) s tajnými základnami Area 51 a S-4 představuje nejstřeženější experimentální prostor na světě. Autor kontaktoval mnoho špičkových vědců, techniků, i pracovníků ostrahy, kteří kdysi na těchto základnách pracovali, a seznamuje nás s vyprávěním fyzika, který dostal za úkol prozkoumat technologii havarovaného UFO, od dalšího očitého svědka se dovíme o utajovaných kontaktech humanoidními tvory a jeho podílu na vývoji simulátorů sloužících ke zvládnutí řízení létajících talířů. Neméně zajímavou část vyprávění však představují i autorovi osobní zkušenosti získané při pokusech o nahlédnutí za hranice tohoto tajemného území i do prostředí plného dezinformací, šířených jak podvodníky, tak agenty tajných služeb. (Založil/a: coffino)

Myrddin33
  11. 5. 2013, 9:47
Opravdu se mi líbí Rétyiho styl. Podává informace tak, že dovoluje spekulaci a pokud nemá jistotu, je ve svých vyjádřeních opatrný a snaží se být nad věcí. Knize dávám ale pouze 4 hvězdičky z důvodu, že mi tam pár věcí chybělo. Hlavně to, že v jedenácté kapitole o projektu "aurora" píše, kolik pořídil fotografií a v celé knize se neobjevuje ani jedna fotografie, což mě mrzí a i proto nedávám plný počet. Jinak bych rád vyzdvihl to, kolik pro knihu podnikl. Za nejzajímavější v ní pokládám vyprávění o Robertu Lazarovi, i když kdoví, co přesně i o něm myslet. Dále příběh archeologa Jerry Freemana a v neposlední řadě zmínění tzv. "Satellite Government".

Kniha je přínosná, i když má vé mouchy a rozhodně se mi více líbila kniha "Hvězdné spiknutí". Ovšem o tuhle oblast mi kniha vzbudila značný zájem, který vyústil v objednání knihy "Area 51: An Uncensored History of America's Top Secret Military Base" od Annie Jacobsen. Bude tedy zajímavé tyto dvě knihy porovnat.