Včelička

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Plus - 2012
ISBN: 978-80-259-0118-2

Plus (2012) 978-80-259-0118-2 304

Román Včelička, od úspěšného britského novináře Chrise Cleavea, se okamžitě po svém vydání stal bestsellerem díky neobyčejně silnému příběhu dvou zcela rozdílných žen. S humorným nadhledem, a přece nekompromisně vypovídá o potížích a mravních dilematech, s nimiž se jeho hrdinky musí vypořádat v současném globalizovaném světě. Dramatické události, jež provázejí první setkání těchto dvou žen – úspěšné londýnské novinářky Sáry a mladičké domorodky – na opuštěné nigerijské pláži, mají pro obě nedozírné následky. Sára kvůli nim ztratí manžela, a Včelička ještě mnohem víc. Když se pak o dva roky později znovu setkají v Londýně, rozvine se mezi nimi překvapivé přátelství, v němž svou roli hraje i dvouletý Batman neochvějně bojující se všemožnými záporáky. (Založil/a: al-ma)

Chris Cleave Chris Cleave
*??.??.1973

Adele
  10. 4. 2014, 22:38
pokud knížku nezhltnete na jeden nádech, tak se musíte zorientovat, kdo vám zrovna vypráví svůj příběh, ale jinak je to knížka napsána velmi lidsky a příběhy obou hrdinek a jejich propletení mě strhlo a bavilo. Dva odlišné světy, ale dvě ženy s velkým srdcem.
Sandalkar
  4. 11. 2016, 14:30
Moc hezká kniha, která zase o krok přibližuje svět uprchlíků a lidí jiných barev, než bílé. Silné téma, silné hrdinky. Jediné, co mě mrzelo je moderní otevřený konec. Doufám, že si jím autor nechystá půdu pro druhý díl....
hokee
  25. 11. 2014, 8:29
Přečetla jsem v anglickém originálně, takže nemůžu hodnotit český překlad. Knížka mě pohltila, je plná zajímavých úvah, podnětů k přemýšlení a krásného jazyka. Silný příběh o dvou silných ženách. Doporučuji!