Když byl bůh králík

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Motto - 2012
ISBN: 978-80-7246-693-1

Motto (2012) 978-80-7246-693-1 344

Svět mladé Elly utvářejí ti, kdo ho obývají: milující, ale k uzoufání roztržití rodiče, nejlepší kamarádka s nezvladatelnými vlasy a podivuhodnými schopnostmi a samozřejmě králík zvaný bůh. Ellyino dětství je plné obyčejných i mimořádných okamžiků, které mladá vypravěčka popisuje a komentuje s dětskou naivitou i pronikavým postřehem. A v tomto čarovném dětství s temnými podtóny je pro Elly jedinou konstantou její starší bratr Joe. O dvacet let později jsou Elly i Joe dospělí, ale stále střeží tajemství toho druhého a pořád jsou si velmi blízcí. Dokud jednoho jasného rána nedojde k mimořádné události celosvětového dosahu, která může zpřetrhat jejich pouto navždy.

Kniha, která pokrývá čtyři desetiletí a pohybuje se mezi předměstím anglického Essexu, divokým mořským pobřežím v Cornwallu a ulicemi New Yorku, poutavě vypráví o dětství, výstřednosti, temnějších stránkách lásky a sexu i o síle rodinných pout. Sarah Winman s citem, nadhledem a (mnohdy černým) humorem napsala pozoruhodnou knihu, která je nejvíc ze všeho příběhem o lásce ve všech jejích podobách. (Založil/a: al-ma)

Sarah Winman Sarah Winman
*1964

Evelýny
  27. 10. 2014, 17:36
Tak tahle kniha mě okouzlila svou neobvyklostí. Příběh sourozenců, který vám z tvrdé reality uniká do fantazie mystična, v které se mnohdy ztratíte. Poetický příběh o lásce, přátelství, smutku, odpuštění, ale i o naději. Každý, kdo bude chtít, si zde tu svoji naději najde. ,, A bojíš - li se, že jsme se rozloučili navždy, jen zavři oči a pod víčky mě najdi."
Po dočtení mi bylo tak krásně smutno.
Clementine
  8. 11. 2013, 19:55
Tahle knížka mě určitě dost zasáhla - svým neobyčejně obyčejným příběhem. Moc se mi líbila postava Arthura - měl velmi zajímavé myšlenky, které mi byly dosti blízké. Tohle je jedna z mých nejvíc nejoblíbenějších: "Oblíbenost, má drahá, se přeceňuje podobně jako velký úd."
bublynka22
  24. 10. 2012, 11:56
Na to, abych mohla knížku ohodnotit, si ještě chvíli počkám - až ve mě dozní a uzraje. rozhodně ale patřiala k "těm lepším" dílům, které jsem v poslední době četla a doporučila bych ji všem, kteří se rádi brouzdají obyčejnými příběhy neobyčejných lidí.
Michelle8
  25. 8. 2016, 8:55
Za krásnou obálkou se skrývá ještě krásnější příběh. Kniha je poetická, zajímavá svým příběhem a překvapí vás. Poprvé jsem knihu četla v březnu 2013, o tři roky později jsem měla pocit, že čtu příběh zase poprvé. V mé knihovně má čestné místo na poličce těch nejlepších knih, které jsem kdy četla. Recenze: http://wish-hope-life.cz/recenze-kdyz-byl-buh-kralik/
mudlee
  10. 2. 2015, 7:54
Jedním slovem - nádhera. Kniha se četla sama. Život Elly mě doslova vtáhl do knihy. Na začátku, jsem se příjemně bavila u dětského přemýšlení.
Přechod ze štastného dětství do reálného života dospělého, přesně poukazuje na to, ja je dětství krásné, bezstarostné a naivní - je potřeba si ho užít naplno, než začneme vnímat svět jinak.
Za mě 100%. Více takových knih od autorky (: