Až na popel

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-215-2

BB art (2012) 978-80-7461-215-2 352

Randall Haight má tajemství: jako teenager spolu s kamarádem zavraždil čtrnáctiletou dívku. Teď má možnost začít nový život. Žije v malém městě v Pastor Bay ve státě Maine. Nečekaně se objevuje někdo, kdo ví o jeho provinění. Trýzní Randalla anonymními vzkazy, vyhrožuje, že odhalí jeho kriminální minulost. Randall chce, aby mu soukromý detektiv Charlie Parker pomohl a ten se musí pokusit rozplést síť klamů a lží, do nichž je vtažena policie, FBI, člen gangu Tommy Morris i samotný Randall Haight, který nejspíš neříká pravdu... (Založil/a: al-ma)

Bernadette
  20. 12. 2015, 0:29
Tahle knížka se čte vážně těžko... což i ty předchozí, ale tahle obzvlášť... Nevím jestli je to překladem a nebo stylem autora (nebo obojím, protože třeba věta "velice hlasitá hudba byla puštěná jen potichu" přece není jen tak), ale často se mi stává, že čtu čtu, najednou zjistím, že nechápu, vrátím se a víc se na pasáž zaměřím, ale i tak nedává smysl... Občas to prostě... nenavazuje... Je to takové nesoustředěné, rozházené. Connollyho miluju, ale tohle mne vážně hrozně štve. A divím se, že se nad tím nikdo nepozastavuje...
Gigant
  14. 1. 2014, 21:28
Přestože kniha působí jako recyklovaný sběr témat z knih minulých, nelze říci jinak, než že se to povedlo dokonale. Klasický Parker, klasický Louise a Angel, klasické zkoumání minulosti. Connolly jako by konečně našel svůj styl a nemá problém udržet laťku až neuvěřitelně vysoko. Perfektní čtivo, od kterého je těžké se odtrhnout.

5* - 95/100.
mattykratty
  23. 5. 2013, 2:35
Kniha byla pro mě slabší, než předchozí, případ vyřešen spíše v rukavičkách... přátelé z NY se ani nezapotili a dvojčata na výletě. ..
Cayenne
  16. 2. 2013, 20:38
Touto knihou jsem si potvrdila, že volba Johna Connollyho coby mého nejoblíbenějšího autora už před pár lety byla správná! Učaroval mi jeho styl, vždycky se těším, až se na scéně objeví "dva gentlemani z New Yorku", příběh je napínavý až do konce, závěr jako vždy překvapivý a musím ocenit i píli autora s nastudováním materiálu a věrohodnost líčení.