Mezi láskou a smrtí

Originální název: Abandon

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3415-1

Knižní klub (2012) 978-80-242-3415-1 272

Sedmnáctiletá Pierce se málem utopila v bazénu na zahradě domu svých rodičů a vyvázla jen zázrakem. Událost byla posledním hřebíčkem do rakve rozkládajícího se manželství jejích rodičů a Pierce se s maminkou přestěhovala do ostrovního městečka jejího mládí, kde žije i babička a strýček s pochybnou pověstí. Po počátečních obtížích nachází ve škole nové přátele a setkává se i s tajuplným, ponurým, lehce agresivním, ale právě proto nesmírně atraktivním Johnem Haydenem, který se objevuje vždy, když to Pierce čeká nejméně, ovšem zaručeně přesně ve chvíli, kdy potřebuje jeho pomoc. Pierce o něm docela jistě ví jen jediné – je temný, půvabný a neodolatelný, ale není to žádný anděl. Kdyby mu propadla, byla by navždy odsouzena k existenci v místech, která ji děsí a kam se v žádném případě nechce vrátit... Dá přednost bezpečnému každodennímu životu, nebo omamující lásce v náručí smrti? První díl nové strhující „podsvětní“ řady. (Založil/a: jatox)

teola
  8. 1. 2014, 20:26
Našla by se spousta výhrad, ale já mám slabost jak pro Meg Cabot, tak pro mýtus o Persefoně. A když to porovnám s knihou Dnem i nocí (velmi podobný námět) od Gwen Hayes, tak mi Mezi láskou a smrtí přijde přeci jen povedenější.
Bloodym
  4. 12. 2013, 17:00
Normálně bych řekla, že důvod proč se mi kniha nelíbí je ten, že když jsem knihu četla, nepatřila jsem do cílové skupiny. Jenže jsem ji četla ve zhruba stejné době jako sérii V kůži supermodelky a ta mě bavila. Příběh často přeskakuje v čase tam a zpět, což je místy dost matoucí. A hlavní hrdinka se ani zdaleka nemůže vyrovnat hrdinkám z jiných knižních sérií autorky. Ve druhém díle se to bohužel moc nelepší, spíš naopak. Třetí přečtu, až na to budu mít čas a náladu, ale nedělám si moc velké naděje...
S.monika
  11. 4. 2015, 10:16
Není na škodu si občas přečíst něco pubertálnějšího .. Mám Cabotovou ráda a jako oddechovku po ní šahám ráda.. a co může být lepšího než přenesená pubertální láska ve stylu Hádese a Persefony? .. když člověk k této (již) sérii přistupuje tak, že nechce být nijak intelektuálně stimulován, čeká ho sranda a klišé scény, které ovšem mi nikdy nevadily, protože se krásně vracím do náctiletých let, kdy všechno bylo tak nějak romantičtější a lepší ... a co si budeme povídat John Hayden vypadá na to, že je pořádný kus!
Lucianna
  15. 11. 2014, 22:27
Páááánííííí. Tohle jsem si řekla, když jsem knihu dočetla. Sice jsem v ní neměla žádné očekávaní a četla jsem ji jen, protože jsem nevěděla co číst, tak mě kniha zklamala. Na začátku to vypadalo nadějně, ale pak se něco jakoby zlomilo.
Lucy Sisk
  28. 2. 2014, 21:38
Miluju řeckou mytologie, takže tahle volba byla perfektní, ale bohužel nevím, jestli se ještě vydají i další díly.

Kniha je postavená na základech řeckého božstva, lépe řečeno na jeho podsvětí a prokletých duší u řeky Styx. Mladá dívka, která se dostane do podsvětí je "zachráněna", ale tzv. strážce podsvětí ji nepřestává vyhledávat. Je to zamotané a nakonec to dojde tak daleko, že mladá dívka a strážce se zamilují a pokoušejí se být spolu. Ona je živá, zatímco on umřel už před staletími. Bude to fungovat?
Nnelly
  23. 7. 2013, 19:24
Ten nápad je super, i když nemám ráda modernizace angtických legend, tak vzít tohle a udělat z něj romantickou fantasy je fajn (raději bych paranormální než YA, ael budiž, jenže zpracování není nic moc
neustálé přeskoky v ději, které zbytečně kazí pointu, jsou předvídatelné a zbytečně zmatená, ubrečená překrásná a bohatá holka s hrinskym komplexem a tajemnej kluk, kterej neni zas tak tajemnej, aby utáhl celou knihu

četlo se to dobře, nápad je fajn a na poli YA existuje spousta mnohem hroších knih, to je jeidný důvod, proč dávám 6/10 a ne míň
Katniss Lavender
  17. 8. 2014, 23:40
Já byla nadšená! Nevím zda je to tím, že jsem od knihy moc neočekávala a nebo tím, že byla opravdu dobrá... :-) Líbí se mi hlavní téma smrti a řecké mýty tak nevšedně usazené do děje... Dokonce i drobnosti jako vyjížďky na kole kolem starého hřbitova, oživený ptáček a spousta dalších! Další díly si určitě přečtu, ba co víc, budu se na ně těšit! :-)
Zuzicekk
  20. 8. 2014, 7:51
Tato kniha mě příliš nezaujala. Časový děj je občas takový zmatený, nevíte jestli to je v minulosti nebo v současnosti. A hlavním tématem je co si hlavní hrdinka myslí...
Ančos
  18. 6. 2013, 13:20
Celé mě to přijde moc dobré.. :) Hlavní hrdinku mám moc ráda, ale s části také ne. Například když dělá ukvapená rozhodnutí a nebo chce za každou cenu jít naproti smrti.. Jak už tu znělo, doufám, že se v dalším díle toho dozvíme více o Johnovi a popřípadně i jeho minulosti. Děj mi přijde moc dobrý a je tam ještě co dořešit.. Chvílema je to napínavé, ale jsou tam i části, kdy se naladíte do dobré nálady a uklidníte se.. :)) Přečetla jsem to za pár dnů a už se nemůžu dočkat na další díl.. ;) Ode mě má tato knížka 4 *
Pausik
  26. 2. 2013, 21:31
Bezpochyby námět je zajímavý a Meg Cabotová si pohrává se zajímavou myšlenkou, ale děj bohužel moc rychle neubíhá a občas se můžete ztrácet v minulosti, ke které se Pierce často vrací. Ovšem zvyknout se na to dá a poté se v tom ba i dá orientovat. Pierce jako hlavní hrdinka mi z části sedla, z části ne. NE proto, protože jí občas nějaké věci málo dochází a někdy se jeví jako nevzdělaný flegmatik, ANO proto, že mě svojí častou ironií dokáže donutit k pousmání se a někdy z ní vypadne celkem rozumná věc, která trochu vyvrací mé negativní stanovisko. Johna moc v tomto 1. dílu nepoznáte, spíše takové pozlátko, tak doufám, že se v dalších dílech víc rozjede chlapec... Každopádně jsem zvědavá na další díly této ságy a určitě nechci odrazovat od přečtení této knihy ;-) Jestli Meg vsadí na ubíhající běh příběhu DOPŘEDU a ne opět DOZADU, má u mě vyhráno. Prozatím dávám 2* pro námět a celkem ucházející čtení a upřímně doufám, že u dalších dílů budu moci dát mnohem vyšší počet * :-)