Čarodějka

Čarodějka Originální název: Čarodějka

Deus - 2012
ISBN: 978-80-87408-19-3

Deus (2012) 978-80-87408-19-3 232

Kouzla z Prahy nezmizela jen proto, že po ulicích jezdí auta. Křišťálovou kouli nenahradí sebechytřejší mobil, a když vám začne vyhrožovat duch mrtvého manžela, musíte hledat pomoc u čarodějnice. Čarodějnice Johana už nebydlí v chatrči za hradbami, žije v krásném bytě na Starém Městě, ale lektvary dokáže uvařit stejně účinné jako její předchůdkyně. Pomocí kouzel se pomstila zlodějům, co jí vybílili byt, vyléčila alkoholika, rodičům našla ztracenou dceru a policii pomohla chytit vraha dítěte. Jenže nic na světě není zadarmo. Jednoho pozdního večera nastoupila do autobusu plného oživlých mrtvol, aby tou jízdou vyrovnala účty. Buď vystoupí s povolením provozovat živnost čarodějnice několik dalších let, nebo cestu nepřežije a už ji nikdo nikdy neuvidí. (Založil/a: lera)

Katniss Lavender
  12. 11. 2013, 7:21
Musím přiznat, že nebýt toho podivného začátku, odehrávajícího se v autobuse plném mrtvol, dostala by ode mne "Čarodějka" hvězdičky čtyři. Johana a její zákazníci mě bavili a je vidět, že autorka nevaří úplně z vody a leccos o magii ví, ale ten začátek... Těžce jsem se jím prokousávala. Ale co, posuďte sami...