Manželka, která utekla

Manželka, která utekla

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-730-7

Domino (2012) 978-80-7303-730-7 264

Také máte občas pocit, že byste si potřebovala vzít volno od života? Kate Forrestová má pocit, jako by byla neviditelná. Svého manžela Neda má opravdu ráda, ale on si snad ani neuvědomuje, že je živá. Z roztomilých dětí vyrostli hádaví puberťáci, kteří ji většinu času ignorují. Práce, která pro ni kdysi tolik znamenala, je už pouze zdrojem stresu. A matka? Ta nesundává telefon z ucha, jen aby mohla vznášet další a další požadavky… Jak se Kate přibližuje ke svým čtyřicátým narozeninám, sílí v ní pocit, že buď něco od základu změní – anebo se zblázní. A k bláznovství má už očividně blízko, protože jednoho rána v náhlému popudu nevysedne z taxíku v centru Londýna, kde pracuje, ale dojede až na letiště. A když si v letištní hale vzpomene na svou dávnou kamarádku, která nyní žije v Římě, rozhodne se vyrazit za ní. Ano, vypláče se Julii na rameno a třeba při tom najde způsob, jak začít nový život! Poprvé po dlouhých letech nemá žádné povinnosti, neleží na ní žádná odpovědnost, a tak se s chutí ponoří do sladkého života v Římě. Nic si neodříká: svůdné oblečení, dobré jídlo a víno, ani novou lásku, kterou tolik chtěla považovat za pouhý prázdninový flirt… Je zkrátka šťastná. Opojný pocit jí vydrží pouze do chvíle, kdy dostane zprávu, že se její syn ocitl ve vážném nebezpečí. Kate je bez varování postavena před nelehkou volbu mezi minulým a současným životem. Najednou si není tak jistá, jestli se jí skutečně podařilo utéct před vším, co ji tak nesnesitelně tížilo. Neví ale ani, jestli by ještě dokázala opustit to, co má teď. Kate neví – ale rozhodnout se musí… (Založil/a: lera)

teite
  1. 12. 2013, 20:32
Je to výborné oddechové čtení - vůbec edice Inteligentní romány pro inteligentní ženy se podle mě zatím hodně daří, takže jen tak dál!
silvaren
  15. 8. 2014, 22:08
Jednoduše, ale pěkně napsaný příběh na velice zajímavé téma. Líbilo se mi, že nic nebylo černobílé a autorka to bere ze všech stran, aniž by soudila.
Astonius
  8. 10. 2014, 16:41
Dokážu pochopit pracovní přepracovanost hlavní hrdinky i její celkový pocit zmaru a ubíjející rodinnou situaci, že se prostě jednoho dne zachová impulsivně a prostě odjede. Tím to ale u mě asi tak končí - ta uvěřitelnost příběhu. Možná bych ještě uvěřila tomu, že na "útěku" stráví maximálně víkend, ale ne déle - v celkově vykreslené životní a ekonomické situaci rodiny by prostě a jednoduše byla nucena se vrátit, protože by nemohla riskovat ztrátu zaměstnání. Zachovala se ublíženě, ale nakonec byla to i její chyba, že vše došlo tak daleko, myslím, že by postačilo problémy standardně ústně řešit. Musím říct, že Kate mi nebyla moc sympatická, své problémy házela na všechny okolo a svá selhání si omlouvala. Konec se mi nelíbil, bylo to "splantané", všichni se polepšili, všichni všechny chápali a vše se zahladilo jako v pohádce... Kladem knihy je způsob jejího napsání - každou kapitolu vypráví jeden člen rodiny, což bylo zajímavé.
Quinty
  30. 3. 2014, 21:21
tahle knizka od tess stimson se mi libila snad nejvic. zmakla jsem ji za jeden den. tema aktualni, pro me zcela jednoduche ztotoznit se s hlavni hrdinkou. poutave a zabavne cteni.
evi26
  8. 12. 2016, 21:02
Kniha se velmi dobře čte, obsahuje krátké kapitoly. Děj je místy zábavný, napínavý i plný zvratů. Zaujal mě pohled několika osob na jednu věc. Akorát jsem čekala jiný konec.
locin
  12. 10. 2016, 13:01
Začátek měl pomalejší rozjezd, trvalo mi nějaký ten den než jsem se opravdu začetla, ale konec měl neuvěřitelně pohlcující spád, skvělý.
Muficek01
  25. 3. 2013, 19:32
Poutavý příběh a velice skutečný... tohle se může stát opravdu asi každé ženě, která pracuje od nevidim do nevidim a ještě se stará o celou rodinu...