Ordál

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Vyšehrad - 2012
ISBN: 978-80-7429-289-7

Vyšehrad (2012) 978-80-7429-289-7 192

Historická detektivka ze středověké Transylvánie v období mongolské invaze. Prvorozený Samuel přišel kvůli maceše a jejímu čerstvě narozenému synovi o dědický nárok a stal se v rodné tvrzi nežádoucím. Útočiště hledá u svého strýce, transylvánského velmože Aybarse Egerváriho. Očekává, že na jeho hradě najde klid i náklonnost Egerváriho sebevědomé dcery Erzsébet. Místo toho se však stává svědkem únosů dětí a je zatažen do vztahů poznamenaných dědičným šílenstvím. Ale záleží vůbec na osudu jednoho člověka nebo jednoho panství? Konec světa se blíží a s ním jezdci Apokalypsy. Ordál není jen zkouškou Samuela Sigraye – ordál přinášejí Tataři. A ohni čelí celá Evropa. (Založil/a: al-ma)

František Kalenda František Kalenda
*1990

oliska
  7. 10. 2012, 22:35
Mě to nadchlo. Hodně úsporně psané, děj se jen sype, vloženo geniálně do uvěřitelného historického prostředí, silná témata, vypointováno. Dobré!
sikjirinka
  4. 10. 2012, 14:40
Trochu drsnější a nejen atmosférou, hlavně tématem, které je nadhozeno jen tak bokem v rámci příběhu a přesto se všechno kolem motá. A tak mi to nějak připomíná současné Česko, taky tak zaprděné do sebe, kde se sice občas dějí zvěrstva, ale úplně nevidíme, že kolem už se stahuje smyčka. Dobré!
kavkaP
  3. 10. 2012, 9:46
Mám taky rád historické romány a docela mě popuzuje, pokud si autor není schopen dostatečně osvojit prostředí, o kterém píše. To tady neplatí!!! Hodně se o Transylvánii zajímám, jak o její historii, tak o součastnost. Proto mě občas při čtení šokovaly takové ty drobnosti, které dotvářejí hodnověrně reálie (třeba kůlové hroby, jen tak letmo zmíněné a desítky dalších). Pak jsem na zadní obálce našel adresu na webovky autora (http://ordal.cz) a pochopil jsem, že to není náhoda, ale cílené studium. Navíc je čtení napínavé až mysteriózní. Hodně zajímavá knížka, nakladatelství Vyšehrad se po čase zase vytáhlo s něčím mimořádným.
Heli
  21. 9. 2012, 10:43
Dočetla jsem během jedné noci. Pro mě hodně velké překvápko! Doporučuji všem milovníkům historických románů - je to úplně jiná třída než třeba Vondruška!