Světlo na konci tunelu

Světlo na konci tunelu

Podtitul: Úvahy o životě a umírání

Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-145-1

Jota (2012) 978-80-7462-145-1 264

Zasvěcený pohled na zásadní otázky lidského života a umírání od jedné z nejvýznamnějších psychiatriček na světě. Kniha Světlo na konci tunelu vychází z přednášek Elisabeth Kübler-Rossové o žití a umírání a nabízí čtenářům jedinečnou příležitost seznámit se s autorčinými názory, prací i životem. Deník The New York Times kdysi napsal, že doktorka Kübler-Rossová vyhlásila „válku popírání smrti v Americe“. V této knize s otevřeností, soucitem a moudrostí, které nabyla během desítek let cíleného kontaktu s umírajícími, vypráví o své práci s terminálně nemocnými dětmi, svých názorech na prožitky blízké smrti (near-death experiences), vlastních mystických zážitcích a o celé řadě dalších podnětných témat. Doktorka Kübler-Rossová předává poznání, k němuž ji kontakt s umírajícími lidmi přivedl, a vybízí každého – i toho, kdo je třeba teprve uprostřed své životní pouti –, aby se snažil uvést do pořádku všechny „nedořešené záležitosti” svého života, a dokázal tak jednou s daleko větším klidem, moudrostí a pochopením čelit vlastnímu odchodu z vezdejšího světa. Knihu Světlo na konci tunelu uzavírá Dopis dítěti s rakovinou, dojemné, ilustracemi doprovázené psaní, které autorka vytvořila pro malého chlapce jménem Dougy, aby mu pomohla v přemýšlení o životě a smrti. (Založil/a: al-ma)

cobykdyby
  31. 8. 2016, 17:51
Víte, dnes při loupání česneku jsem měla takový nápad ohledně posmrtného života. Zkrátka loupete, slupky stranou a z česneku vaříte. No a tak mne napadlo, zda ta slupka není taková úlitba Bohu. hih