Třetí dráp boží

Třetí dráp boží Originální název: The Third Claw of God
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0729-6

Argo (2012) 978-80-257-0729-6 296 váz.

Když bylo Andree osm let, posedli ji neznámí démoni a udělali z ní válečného zločince. A teď, o několik desetiletí později, ji znovu volají. Andrea je oficiální zaměstnankyní Diplomatického sboru, tajným agentem všemocných umělých inteligencí známých jako Zdroj a z hloubi duše nenávidí kruté Bettelhiňany, obchodníky se smrtí, kteří profitují na zániku celých civilizací. V románu Třetí dráp boží dostává záhadnou pozvánku na jejich domovskou planetu Xana, kde platí jediný zákon – ten bettelhinský – a z vrozené zvědavosti ji přijímá. Hned v orbitálním přístavu ji však přivítá pokus o vraždu a mnohem napínavější drama se poté rozpoutá na palubě kosmického výtahu cestou k povrchu planety. Andrea zůstane vězet kilometry nad Xanou s podezřívavými Bettelhiňany, jejich absolutně oddanými otroky a mrtvolou, kterou 15 000 let stará zbraň proměnila na louži organické kapaliny. Pokud včas neodhalí vraha, hrozí jí stejně hrůzná smrt. Avšak skutečný důvod jejího příjezdu na Xanu, spolu s ohavnými tajemstvími její temné minulosti, ji může zlikvidovat mnohem důkladněji než Dráp boží. (Založil/a: Snicketka)

Adam-Troy Castro Adam-Troy Castro

HELLBOY-DB
  28. 10. 2013, 16:19
Po prvním dílu jsem k tomuto přistupoval už bez nadějí na dobré počtení, ale nakonec jsem byl překvapen, jelikož došlo k mírnému zlepšení. Pozitivum vidím v rychlém úvodu a ději, který není tak roztříštěný mezi lokace jako minule. Takže nakonec tuto skoro klasickou detektivku odehrávající se v pár místnostech planetárního výtahu hodnotím na ===60%.