Originální název: Noble House

Knižní klub (2001) 80-7202-902-9 975
Mustang (1995) 80-85831-87-2 445 Vyšlo jako 3. díl pod názvem Panský dům
Mustang (1995) 80-85831-81-3 425 Vyšlo jako 2. díl pod názvem Panský dům
Mustang (1994) 80-85831-39-2 411 Vyšlo jako 1. díl pod názvem Panský dům

Vznešený dům je román od Jamese Clavella z roku 1981, jehož děj se odehrává v Hong Kongu roku 1963. Je součástí cyklu Asijská sága – šesti románů z prostředí Asie od Jamese Clavella .

Panský (vznešený) dům je také přezdívka firmy Struan's, obchodní společnosti, která hraje ústřední roli ve většině románů Asijské ságy.

V roce 1963 se tchaj-pan Ian Dunross pokouší zachránit rodinnou firmu (Struan's) z obtížné finanční situace, v které ji zanechal jeho předchůdce. Proto se snaží uzavřít partnerství s americkým milionářem a zároveň se brání Quillanu Gorntovi, který chce konečně zničit Struan's. Mezitím čínští komunisté, tchaj-wanští nacionalisté a sovětští špióni usilují o získání vlivu v Hong Kongu, a britská vláda se jim v tom snaží zabránit. A jak se zdá, nikdo nemůže ničeho dosáhnout, aniž by se neobrátil o pomoc k místnímu podsvětí. (Založil/a: Minea)

James Clavell James Clavell
*10.10.1924 - †07.09.1994

LadysR2
  16. 12. 2012, 2:36
další vynikající Clavell. Mám ho komplet. A dal bych 5 hvězd, ale Šógun a Smršť jsou o něco lepší a šest tu nemají :-)
Jari
  7. 8. 2014, 11:38
Na této knize se mi nejvíce líbilo, jak v předchozích knihách zdůrazňované orientální myšlení v dlouhých časových úsecích skutečně funguje a jak se nečekaně může projevit. Vynikající dílo