Ahoj z nebe

Ahoj z nebe Originální název: Goodbye for Now
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fortuna Libri - 2012
ISBN: 978-80-7321-658-0

Fortuna Libri (2012) 978-80-7321-658-0 304

Sam Elling pracuje v internetové seznamovací agentuře. Protože se ani jemu nedaří potkat tu pravou, vytvoří algoritmus, který člověku dokáže najít ideálního partnera. Díky svému algoritmu pozná životní lásku, ale v práci dostane výpověď, neboť jeho vynález je až příliš úspěšný, a tak firma přichází o klienty. Sam začíná od začátku. Se svou láskou Meredith založí počítačovou firmu – a přemýšlí, jakým směrem se vydat. V té době Meredith ztrácí milovanou babičku a je moc smutná, že se s ní nestihla rozloučit. Sama napadne, jak by jí mohl pomoci. Přeprogramuje algoritmus tak, aby lidem umožnil komunikovat s mrtvými – nebo alespoň s jejich virtuální podobou, která je až znepokojivě skutečná. Zdá se, že vítězství nad smrtí je díky technice zaručené. Je to však opravdu vítězství? (Založil/a: Kriztyna)

teola
  24. 8. 2013, 14:46
Já u knih často neslzím, ale tady jsem se neubránila. Z počátku je kniha vtipná a milá. Postupem času se sice člověk dostává do smutnější roviny, ale pořád z knihy vyzařuje něco sympatického a uklidňujícího. Krásné, opravdu :-)
chrispe
  28. 5. 2014, 20:10
Koukám, že tady půjdu proti proudu. Ta kniha mi vůbec nesedla. Možná špatný čas i rozpoložení. Každou stránkou jsem se musela prokousávat. Snad proto, že mi Sam ani Meredith nepadli do oka a jejich osudy mě ve finále moc nezajímaly. I když nápad je hodně zajímavý, styl, kterým je kniha napsaná, mě nezaujal a strašně jsem se nudila.
blaufik
  14. 11. 2016, 12:13
První část příběhu se poměrně táhla, byla nezáživná a třetí část byla dlouhá, nikam se neposunula, ano, lidé umírali, ale stejně mi přišlo, jako bych stála pořád na místě. Příběh jako takový se nečetl zas až tak špatně, jen v něm chybí nějaký náboj, jiskra... Potenciál by tady byl, ovšem autorka jej prostě nevyužila, což je velká škoda.
Blueberry
  26. 12. 2014, 10:43
Tahle kniha rozebírá těžké téma. Hlavní hrdinové se pustí do něčeho, o čem vůbec nic neví a co je v průběhu děje pořádně prověří. Román rozebírá něco, s čím se normálně v knihách nesetkávám, a rozhodně mi to nebylo příjemné, ale člověk asi tak dostane nějakou zpětnou vazbu a něco nového se o sobě naučí.
Sam a Meredith obzvlášť jsou dost nesympatičtí. Kniha je hodně americká, postavy americky naivní a americky klišoidní. Jediné plus má u nich autorka v tom, že je má přinejmenším řádně promyšlené a alespoň, když někdo něco říká, tak aspoň ví o čem mluví (kromě Meredith, která je ta největší blbka , slepice, sobec a arogantka, se kterou mi bylo ctí se v beletrii setkat =D). Sloh je lehký, děj se čte poměrně lehce, plus. Ale to je vše, slabší průměr a k tomu ještě s nesympatickou a těžkou tématikou smrti a bolesti. A k tomu všemu ještě ta přituplá americká tónina. Dávám tři hvězdičky za svou kuráž to dočíst.
M.ikolka
  11. 8. 2016, 19:21
Dávám tři hvězdy za ten nápad, který je opravdu zajímavý a jednou třeba udělá díru do světa. Ale co se týče čtivosti, tak je to pro mě velké zklamání. Ze začátku jsem myslela, že s tou knížkou seknu, hrozně na nervy mi lezlo neustálé opakování "babička by to chtěla takhle", "babička by řekla tohle", "babička by udělala tohle" .. někde kolem půlky to docela šlo, ale ke konci už jsem se zase těšila, až to budu mít za sebou. Takže ano, myšlenka skvělá, podání děsné..
niknikita
  16. 10. 2014, 10:13
Zajímavý námět a asi tak do poloviny se kniha docela dobře četla, jenže pak se příběh vleče a vleče...takže jsem nakonec nedočetla. Navíc mne ani nepřesvědčilo, že mezi Samem a Meredith šlo o skutečnou lásku
bookharmony
  14. 4. 2014, 15:04
...miluji knihy, ze kterých by byl skvělý námět na film... a tady to tak je... umím si představit, jak lákavé téma by byla tato výzva při převedení na filmové plátno...