Angličtina na rovinu

Angličtina na rovinu

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3624-7

Knižní klub (2012) 978-80-242-3624-7 208

Kniha lehce humoristickou formou pojednává o typických problémech, na které narážejí čeští studenti angličtiny na všech úrovních, a poskytuje praktické, srozumitelné rady, jak je překonat. Autor se zároveň snaží, aby si čtenáři uvědomili, že učení jazyka může a mělo by být především zábavou a koníčkem, neboť pouze tak může vést k nějakým výsledkům.
edice: Universum (Založil/a: al-ma)

Darren Crown Darren Crown

Magyana
  12. 10. 2016, 12:59
Báječná knížka, zhltla jsem ji takřka bez dechu.
Je vlastně o angličtině stejně tak jako o češtině, o jejich gramatických a lexikálních zákoutích a nástrahách. Autor nám velice čtivě, s nadsázkou a humorem přiblíží historii angličtiny, vysvětlí, proč se vlastně moříme s nepravidelnými a frázovými slovesy, předložkami a gramatickými časy a jemně naznačí, že čeština taky není žádný med.
Celá knížka je prostoupená láskou k oběma jazykům a ať už se anglicky učíte nebo anglicky učíte druhé, bude se vám líbit.

A helemese, ono to má i pokračování!
Rutsuka
  27. 4. 2014, 21:32
Zajímavá knížka o angličtině od Američana žijícího 20 let v Praze. Vtipným způsobem upozorňuje, na co si při učení angličtiny dávat pozor, na co ne/zapomenout, jaké jsou nejčastější chyby jak studentů, tak i učitelů. Čte se to velmi rychle a příjemně, takže čtenáři ani nepřipadá, že vlastně čte něco "studijně zaměřeného". Ale neočekávejte nějakou učebnici, jsou to opravdu jen poznámky a postřehy o angličtině, ne její vysvětlování nebo výuka. Za mě doporučuji ;-)
MargarethMatthews
  27. 12. 2012, 16:07
Vtipně pojatá angličtina pro každého, komu jsou cizí jazyky koníčkem. Kniha je dokonce obohacena o humorné ilustrace. Vřele doporučuji tento netradiční "kapoftý"!
melilotka
  14. 12. 2012, 20:51
Ještě jsem ji celou nečetla, jen do ní zběžně nahlédla. I to však stačilo na to, aby se zařadila do mého seznamu "MUST HAVE" knih, tedy těch, které MUSÍM MÍT. Autor vtipnou formou přibližuje záludnosti anglické gramatiky a přidává spoustu názorných příkladů a vlastních zkušeností a také různých fíglů jak si zapamatovat to či ono. No věděli jste například, že pacient je "in the hospital", ale jeho příbuzný a ošetřující lékařka "at the hospital"? :-)
hous.enka
  22. 11. 2016, 10:43
Po přečtení Angličtiny na rovinu jsem zjistila, že to, co mě tolik baví na češtině, mě baví i na angličtině. Hrátky s jazykem, neustálá motivace čtenářů, jak je angličtina vlastně fajn a jednoduchá, a že se jí vlastně nemusíme bát... To se Darrenovi hodně povedlo. A jeho teorii SVOMPT si hodlám pamatovat ještě hodně hodně dlouho.
Phewell
  9. 8. 2016, 14:23
Na tak perfektně vysvětlené slovesné časy jsem za celou dobu své anglické praxe nikde nenarazila. Prostě skvělé. Články jsou úžasně přehledné, stručné, výstižné a VTIPNÉ. Akorát si myslím, že oba Darrenovy díly ocení spíše pokročilí studenti či znalci aj. Lépe řečeno, dokáží si více užít humor, s kterým jsou knihy psané.
maky86
  9. 9. 2013, 22:46
Parádní kniha o angličtině a o boji s nástrahami cizího jazyka. Vtipnými historkami z života cizince učícího v Praze angličtinu se vám některá slovní spojení nenásilně vryjí do paměti, navíc autor prokládá záludnosti angličtiny porovnáváním s češtinou, kdy si člověk naráz uvědomí, že i v češtině mají předložky svá vlastní pravidla :)