Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

SPQR X. - Otázka práva

89%
4 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

SPQR X. - Otázka práva Originální název: A Point of Law
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Nejnovější vydání:
Dokořán - 2012
ISBN: 978-80-7363-411-7
Počet stránek: 276
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 10x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Dokořán (2012) 978-80-7363-411-7 276

Hvězda Decia Caecilia Metella mladšího stoupá. V boji s piráty ve Středomoří získal peníze i slávu a očekává, že bude rychle zvolen do úřadu prétora. To vše se ale změní, když ho Markus Fulvius, politická nula, kterou v životě neviděl, veřejně obviní z korupce. Decius se svou rodinou připravuje obhajobu, jenže v den procesu ho na schodech baziliky, kde se má konat soud, čeká překvapení: Fulviova mrtvola. Decius teď musí čelit mnohem závažnějšímu obvinění - obvinění z vraždy. Protože jsou Římané civilizovaní lidé, nemusí na soud čekat ve vězení, na vyřešení případu má však jen několik dnů. S pomocí věrného propuštěnce Herma, své chytré manželky Julie, řeckého lékaře Asklepioda a půvabné matematičky z Alexandrie se snaží zjistit, kdo se proti němu spolčil. Decius rozkrývá spletitou síť spiknutí, která ohrožuje samotnou existenci Římské republiky. Zachrání čest své rodiny - a celý Řím? (Založil/a: al-ma)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  8. 2. 2014, 16:23
Po kyperském dobrodružství s piráty se vrací Decius do Říma, aby konečně kandidoval na prétora. Vše se zkomplikuje, když je nečekaně zapleten do složitých spikleneckých intrik. Volby jsou odloženy a Decius má jen několik dní nejen na odhalení spiknutí, ale především na přípravu své obhajoby před nařčením z vraždy.
V tomto díle se mihne velmi mnoho postav význačných Římanů té doby. Děj je místy spletitý a složitý, ale právě v takových situacích je Decius jako ryba ve vodě.
Dozvíme se mnoho podrobností, jak na sklonku republikánského Říma fungovaly rozličné státní instituce a jak pracovali jejich představitelé. Zároveň již je cítit předzvěst budoucího střetnutí nejmocnějších mužů Říma, střetnutí, jehož výsledkem bude zásadní změna římské říše.
Roberts opět nezklamal.
Knihomolka
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 4. 2014, 14:02
Ani s desátým dílem neztrácí série životních etap Decia Caecilia Metella mladšího dech a švih. Zarytý republikán a zastánce logických metod vyšetřování tentokrát musí odhalit vraha, aby očistil sám sebe. A jak to bývá opět ho vyšetřování zavede k nejvýznamnějším představitelům doby. Soudní jednání v poslední kapitole je strhující od Catova plamenného projevu po projev Decia, který dramaticky změní celou situaci. Máte rádi SPQR? Čtěte a stejně jako já netrpělivě očekávejte další díl - autor už píše SPQR XIV.
p.a.
100% 100% 100% 100% 100%
  11. 7. 2013, 2:02
Takže, v zatím 10-tém u nás vydaném dílu, se ocitá Daecius znovu doma v Římě a zrovna v dobrém rozpoložení (zaplaceny dluhy, kandidatura na prétora). No, ale mraky už se shlukují. Jako vždy nastanou komplikace - nejprve křivé nařčení (natolik mu přeci důvěřujeme) a potom vražda žalobce. A už zase začíná kolotoč zločinu, spiknutí a boje za spravedlnost. Znovu čtivé a zábavné. Snad se dočkáme i dalších dílů.