Podtitul: Nejvyšší osobnost božství

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

The Bhaktivedanta Book Trust - 2008
ISBN: 978-80-903829-6-1

The Bhaktivedanta Book Trust (2008) 978-80-903829-6-1 327 Část první, Souhrnná studie desátého zpěvu

Jedná se o první část souhrnné studie desátého zpěvu Šrímad-Bhágavatamu.

Známe mnoho bohatých osobností, mnoho mocných osob, mnoho slavných osob, mnoho krásných osob, mnoho vzdělaných lidí a učenců a osob ve stavu odříkání, kteří nejsou poutáni k hmotnému vlastnictví, ale neviděli jsme v historii lidstva nikoho, kdo by byl nejen nekonečně bohatý, silný, slavný, moudrý, krásný a schopný si odříkat jako Krišna, ale kdo by měl všechny tyto vlastnosti současně. Krišna, Nejvyšší Osobnost Božství, se zjevil na Zemi před 5 000 lety a je tedy historickou osobou. Zůstal na Zemi 125 let, jednal úplně jako člověk, ale Jeho činnosti nemají obdoby. Od samotného počátku svého zjevení, až do okamžiku odchodu, byla každá z Jeho činností bez obdoby v historii světa, a proto každý, kdo ví, co se rozumí pod pojmem Bůh, přijme Krišnu za Nejvyšší Osobnost Božství.

V této knize je popsáno, jak se Krišna zjevil v dynastii Jaduů a jak vyjevil své okouzlující vlastnosti. Šrímad-Bhágavatam – zvláště desátý zpěv, který je základem této knihy – to velice podrobně popisuje. (Založil/a: Romeo)