Čarodějky z East Endu

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-103-2

BB art (2012) 978-80-7461-103-2 264

V North Hamptonu, městečku v nejvýchodnějším výběžku Long Islandu, žijí tři ženy Beauchampovy - matka Joanna s dcerami Freyou a Ingrid. Zdá se, že tohle malebné městečko, věčně zahalené v mlžném oparu, uvízlo v čase, a všechny tři ženy zde žijí zdánlivě poklidným, jednotvárným životem. Všechny tři ale ukrývají velké tajemství. Jsou to mocné čarodějky, které však mají zakázáno své magické schopnosti využívat. Přestože je magie, kterou používají, dobře míněná a neškodná, začnou se v městečku dít nevysvětlitelné, zlé věci. (Založil/a: jatox)

Bloodym
  16. 12. 2013, 1:41
Poněkud jiné než seriál, který mě ke knize přivedl. Kniha mi přišla oproti seriálu poněkud utahanější a méně napínavá. Ale dozvěděla jsem se více o postavách a potěšilo mě, že jsem tipla správně, ke komu Freya patří. Kniha na rozdíl od seriálu odpoví na většinu otázek. Seriál je asi lepší než kniha, ale je také ukázkou, jak si scénáristé upravují příběhy...
DanielOsbourne
  12. 11. 2013, 22:34
Tak Čarodějky z East Endu jsem se rozhodl přečíst na základě toho, že jsem začal sledovat stejnojmenný seriál a chtěl jsem se dozvědět něco více o historii postav, která byla v seriálu zatím jen naznačena. Bohužel kniha nemá se seriálem vůbec nic společného kromě pár postav, což je škoda. Čím déle jsem knihu četl, tím méně mě bavila. Nevím jestli to bylo tím, že se dělo v podstatě to samé dokola, nebo to bylo spíše zaměřeno pro čtenářky, prostě čím blíže konci, tím větší nuda. Seriál má v tomto případě mnohem větší potenciál.
Stolid
  17. 1. 2014, 23:32
Omlouvám se dámy a pánové, jestli tady nějací jsou, ale originál je vždy nejlepší, a to platí i o knize. Všimli jste si, že filmy mají dobré hodnocení, pokud jsou natočeny podle knížek (předloh)? Každý druhý film a seriál je natočený podle knihy, když se koukáte na titulky, uvidíte to sami. Ale uděláte chybu, že poprvé uvidíte film, že ano? Pak Vás knížka nebaví, ale já četla první knížku, která mě přivedla k seriálu. A podle mě je knížka skvělá,lepší než seriál. Seriál má společné takové ho*no s knihou.