Originální název: Muž se psem

Akcent (2014) 978-80-7497-059-7 248
XYZ (2010) 80-7268-375-6 247
Akcent (1999) 80-7268-031-5 247
František Borový (1944) 203

Vtipná detektivní parodie z pera českého humoristy si bere na mušku především malichernost a poplatnost konvenci v lidském jednání.

Evropa je zmítána šílenou honbou za geniálním lupičem Jiřím Testonem. Policie si neví rady, veřejnost Testona vidí všude i v řadách vlastní rodiny. A tu se do toho vkládá amatérský detektiv pan Kavaňas, strážce majáku, který 20 let studoval kriminalistiku, aby si ukrátil těch 20 let služby a připravil se na budoucí život. Na své cestě potkává podvodníka pana Maresku, alias pan Peters, alis Wild, na kterého se rozhodně zaměřit. A tím začíná zábavná jízda napříč Evropou až do rodiště pana Kavaňase, kde se odhalí šokující pravda.

Zdeněk Jirotka Zdeněk Jirotka
*07.01.1911 - †12.04.2003

vladislaus
  13. 7. 2013, 18:11
Téma knihy mohlo poskytnout dobrou zábavu, ale nestalo se tak. Pár fórků a jinak se zápletka knihy vyvíjela naprosto zmateně a konec se taky nevyznamenal.
barbiegrrrl
  1. 8. 2013, 17:36
Dalšího Saturnina jsem neočekávala, ale i přesto jsem se neubránila zklamanání. Jako detektivka Muž se psem neobstojí a jako humoristický román je pouze průměrný. Jen těžko tam najdete pasáže, u kterých byste se museli nahlas zasmát. Od Jirotky jsem čekala přece jen něco lepšího. Ale i tato kniha mi něco dala, a to poznání, že "kdo se dře jako kůň, je osel":)
Bastet
  15. 1. 2012, 13:55
Docela vtipná parodie na téma detektivky v autorově stylu anglického humoru. Docela vtipná píšu proto, že v některých bodech byla až nepřirozeně překombinovaná a to i na parodii, u které se to předpokládá. Ale i tak milovníkům anglického a českého humoru mohu s klidem doporučit, jako oddechovou literaturu, u které se nemusí přemýšlet.
Rames
  26. 5. 2014, 20:22
Velmi milá kniha při které si odpočinete a zasmějete. Anglický humor který Jirotka rád používal dokonale ladí s meziválečnou dobou ve které se příběh odehrává.
Maresku:"Mýlíte se, příteli, když běžím podobám se lani!"
huttershofen
  11. 2. 2013, 17:46
Sám nemám moc rád taková ta hodnocení: "No když Saturnin to není..." Ale když ono to sedí. Ta kniha není špatná, ale v porovnání se Saturninem je taková průměrná. Oddechovka, která po těch letech už trochu ztrácí dech.
Evina Kalousová
  4. 6. 2016, 17:02
Velmi hezká odpočinková kniha s jemným humorem, bylo to fajn čtení. Saturnina jsem nečetla, tak nemohu porovnat.