Fantastická zoologie
Originální název: El libro de los seres imaginarios

Argo - 2013
ISBN: 978-80-257-0834-7

Argo (2013) 978-80-257-0834-7 248
Hynek (1999) 80-86202-40-2 239
Odeon (1988)

Kniha o imaginárních bytostech. (Založil/a: lord.vader)

HPL
  17. 9. 2014, 14:15
Hned na úvod si musím postěžovat o „úvodu“. Nikdy jsem nechápal lidi, co je vynechávají, ale u této knihy mě to poprvé napadlo. Pan Vrhel mě nejen málem unudil, ale co hůř – málem uškrtil na kšandách svých utahaných slov, nafouklých v pompéznosti 11 stran, kde by stačili max. 3. Opravdu mě z toho rozbolela hlava, což jsem zatím u knihy nezažil, pokud nepočítám skripta.
Naštěstí je kniha samotná napsána v mnohem lepším stylu. Dokonce jsem se i něco dozvěděl, a to si troufnu tvrdit, že o této tématice mám široké znalosti. Někteří tvorové jsou sice odbytí a někteří by zase zasloužili lepšího uchopení, přesto je kniha velmi zajímavá.
Celkově jsem od ní ale asi čekal příliš, a tak u mě převažuje pocit zklamání.
Je to někde mezi 3 a 4 *, ale dám 4 za originalitu, nápad a vůli jej uskutečnit.
MRTY
  5. 1. 2016, 16:26
Kniha (spíše knížka) na mě zapůsobila jako dětská encyklopedie. Ke všemu nějakou tu zajímavost, ale nic detailnějšího, aby se čtenář náhodou nezačal nudit. Jednotlivé kapitoly na mě působily, jako kdyby je psali různí autoři. Žádný ucelený způsob jak tvory popisovat jsem nezaznamenal. Možná se na takhle odlehčené téma dívám příliš "akademicky", ale i zoologie v názvu ve mně asi tenhle přístup evokovala. Nemůžu použít slovo zklamání, ale čekal jsem víc. Jinak jsem knihu prolétl během několika cest MHD a rozhodně jsem rád, že jsem si jí přečetl. Musím pochválit vydání od Arga z roku 2013, tuhle knihu jsem si, přiznávám, tak napůl koupil kvůli obalu.