Ďáblova kolonie

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-171-1

BB art (2012) 978-80-7461-171-1 384

James Rollins se odvažuje odpovědět na znepokojující otázku týkající se samotných kořenů Ameriky: „Mohlo založení Spojených států stát na hluboké lži?“ Šokující pravda je ukrytá v troskách, ztracených v čase a odsouzených k zapomnění, na místě známém jako Ďáblova kolonie. Hluboko ve Skalistých horách přitáhne mezinárodní pozornost hrůzný nález stovek mumifikovaných těl. Přes pochybnosti o jejich původu se k pravěkým ostatkům přihlásí místní Úřad pro indiánské kulturní dědictví, stejně jako k podivným předmětům objeveným ve stejné jeskyni: zlatým talířům pokrytým nerozluštitelným písmem. (Založil/a: al-ma)

Draconian
  13. 11. 2012, 16:21
Rollinse čtu opravdu rád. Není to žádná "vysoká literatura", ale má dar psát napínavé a zajímavé příběhy. Pravda je, že romány o "Sigmě" jsou občas dost šablonovité....a Dáblova kolonie jede také po již vyšlapané cestičce. Tak jak to, že mě to znovu dostalo? Zase mám pocit, že je to jeho nejlepší kniha. Myslím, že to bude tím, že téma knihy je pro mně ohromně zajímavé a lákavé.
Indiáni, bledí indiáni, základy Ameriky, sopky.....prostě megneticky přitažlivý obsah knihy.
Občas mě u podobných knih štve, že v každé je někdo z hlavních hrdinů unesen.....je to už dost předvídatelné. V "Kolonii" opět potkáme staré známé ze Sigmy a shledání jsou to milá. U čtení jsem se bavil a měl pocit, že se i něco dozvěděl. Rollins píše akční příběhy pro lidi, nikoliv aby oslnil novátorstvým či filozofií.
Trochu jsem se musel pousmát na konci knihy, kde autor odkrývá co je fakt a co fikce....většina je prý pravda. No budiž, budu tomu rád vědět. Někdy bych si rád prohlédl Damašskou ocel zblízka....nebo si zajel do Yellowstoneu.
Těším se na další knihu.
pshulis
  2. 1. 2013, 14:35
Typická kniha na dovolenou..nic víc, nic míň. A záchrana světa v posledních 20 vteřinách mě už fakt moc nebere. Ale pravda je, že tento autor má zajímavé nápady, jen ta šablonovitost postav i děje mi trochu vadí.
HáTa94
  1. 8. 2015, 16:13
Sérii Sigmy mám moc ráda. Příběh s indiánskou tematikou se mi velice líbil. Hned bych se jela do Yellowstonu podívat. Na Rollinsových knihách mám ráda, že do smyšleného příběhu zařadí vždy fakta. Já osobně si kolikrát zapamatuji lépe fakta, která jsou zařazena do příběhu než to, co bych si přečetla v jakékoliv učebnici nebo odborném článku. Pro mě jeho knihu zůstávají mezi nejlepšími, které jsem kdy četla.
Maty11
  11. 8. 2013, 21:57
Čekal jsem něco o trochu zamotanějšího s méně předvídatelným koncem, ale jelikož se jedná o mého oblíbeného autora, nejsem zklamán.
Hestia
  14. 11. 2012, 19:56
Na nového Rollinse jsem se opravdu hodně těšila. Musím ale přiznat, že mě kniha trochu zklamala (možná to bylo mým velkým očekáváním). Rollins svojí zápletkou opět splnil mé očekávání, bohužel příběh na mě působil vyumělkovaně a některé situace mi přišli přehnané. Vše je možná způsobení tím, že téma, které tentokrát autor zvolil mi není moc blízké. Přesto ji doporučuji přečíst, protože je plná zajímavých informací.