Smrt kouzelného džina

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Albatros - 2012
ISBN: 978-80-00-03027-2

Albatros (2012) 978-80-00-03027-2 236

Naši přátelé – Hanka, Sváťa a Rafael tráví část prázdnin v útulku pro nemocné magické tvory, kde si odpykávají školní trest. Trest přijali dobrovolně a s nadšením. Práce jim nevadí a čas s nimi tráví i Hančin dračí bratr Plam. Rafan musí absolvovat zkoušku a je přijat do školy v Santareně. Nový školní rok tedy tráví sourozenci Vronovi společně. Jejich schopnosti a dovednosti se prohlubují, ale také se začínají rozlišovat. Každý je dobrý v něčem jiném. Rafan s Hankou milují supervolon, Sváťa se stále více ztrácí ve světě knih. Jejich ochránce Vron přiznává svou temnou minulost, ale je dětem tak hluboce oddán, že umírá, aby zachránil Hanku… Co bude dál? Jak si naši kamarádi sami poradí? Jak se vyrovnají s nástrahami, které je čekají ve světě lidském i magickém? Vydrží jejich přátelství? Autorka opět do svižně napsaného příběhu plného napětí vsouvá otázky týkající se mezilidských vztahů, dokáže dojmout i rozčílit. Nabízí odpovědi, ale často nechává na čtenáři, ať se rozhodne. Stejně jako první díl také Smrt kouzelného džina nám poskytuje zábavu, napětí, ale burcuje i k zamyšlení. Na konci budete netrpělivě očekávat pokračování… (Založil/a: Snicketka)

Rumbelle
  3. 9. 2015, 16:02
Hodně mě naštval název knihy, protože je to spoiler. Ale i tak jsem byla překvapená (mile i nemile). Těším se na další díl.
Lucie Č.
  2. 9. 2016, 21:36
Další skvělý díl. Byť název prozrazuje velice důležitou část děje, stále kniha dokáže překvapit a má co nabídnout. Opět jsem při čtení zažívala hřejivý pocit v srdci. Může za to zřejmě přátelství mezi hlavními postavami a jejich dobrosrdečná povaha. Jsem moc ráda, že jsem se k této sérii dostala.