Jedenáct

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3716-9

Knižní klub (2012) 978-80-242-3716-9 280

JEDEN OKAMŽIK – JEDENÁCT ŽIVOTŮ – BEZPOČET DŮSLEDKŮ
Xavier Ireland utíká před minulostí a snaží se nezasahovat nikomu do života. Skrývá se za svou prací nočního rozhlasového moderátora, při níž ovšem paradoxně radí nespavcům, co si mají počít se svými problémy, a urputně se vyhýbá svým sousedům i novým vztahům. Přesto jeho čin, nebo spíš to, co neudělá, spustí řetězec událostí, které ovlivní životy jedenácti lidí. Navíc mu do jeho staromládeneckého bytu vpadne Pippa a obrátí všechno kolem doslova vzhůru nohama… (Založil/a: Harfíci)

Mark Watson Mark Watson

teite
  26. 1. 2015, 21:10
Neurazilo, nenadchlo. Zpočátku se příběh trochu táhne a není jasné, jak spolu vlastně jednotlivé postavy souvisejí, takže to musí autor v průběhu několikrát rekapitulovat, v závěru se vše propojí. Místy je to lehce přitažené za vlasy, místy dojemné, takže žádný propadák, ale podruhé bych do toho nešla.
ribička
  19. 8. 2015, 12:19
Další klenot vylovený ve výprodeji Levných knih. Příběhy a důsledky postav, které se odvíjejí od jedné události, a jejich opětovné vyústění do jiné. Pro mě překvapivě zdařilá oddychovka na dvě deštivá odpoledne.
chrispe
  22. 7. 2015, 10:43
Pomalu plynouci pribeh, ktery neni plny akce, ale pomalu odviji retezec udalosti, ktere na sebe navazuji a ve vedlejsi linii odkryva hrdinovu minulost. Nicim vyjimecny, clovek to uz nekde cetl (videl) milionkrat, ale mne se libil styl, jakym to bylo napsany a vlastne mam takovy pribehy celkove rada. Akorat jsem si ho mela nechat na podzim, nebo zimu. Rekla bych, ze tento cas by tu melancholicnost, kterou jsem z knihy citila, jeste umocnil.
anysek91
  8. 4. 2016, 21:12
Knihu jsem si pořídila v levných knihách a s tím korespondoval tak nějak i její obsah...z počátku se děj táhl a bylo to takové celé zamotané, autor pořád dokola musel rekapitulovat.. Kniha , která se dá přečíst, ale nenadchne.
magdii
  9. 9. 2013, 11:28
zajímavý propletenec příběhu, který ukazuje, že všechno souvisí se vším. Moc sympatická mi byla Pippa, že bych taky zkusila speed-dating...? :)
RedRidingHood
  14. 8. 2016, 12:07
Skvělá kniha, která si své místo v Levných knihách nezaslouží. Příběhy se proplétají a všechno spěje ke konci, který si úplně nedokážeme představit. Autor nás nutí zamyslet se nad tím, zda jsme vůbec pány vlastního osudu.