Jak drahá je nepoctivost

Jak drahá je nepoctivost

Podtitul: Proč každému lžeme, hlavně sami sobě

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Práh - 2012
ISBN: 978-80-7252-395-3

Práh (2012) 978-80-7252-395-3 216

Mimořádně zajímavá a užitečná kniha – zejména v českém prostředí.

Většina z nás si o sobě myslí, že jsme poctiví, ale ve skutečnosti podvádíme všichni. Od Washingtonu po Wall Street, od školních tříd po nejrůznější pracoviště, neetické chování se vyskytuje všude. Nikdo z nás není imunní, ať už jde o nevinné lži, s jejichž pomocí se chceme vyhnout potížím, nebo o vykazování příliš vysokých služebních výdajů. V knize Jak drahá je nepoctivost obrací oceňovaný autor Dan Ariely svoji pozornost, jedinečný vhled a novátorský výzkum k otázce nepoctivosti.
Mimo jiné se v knize dočtete:

-- Má pravděpodobnost dopadení vliv na to, jestli podvádíme?
-- Jak firmy dláždí cestu nepoctivosti?
-- Jsme poctivější nebo naopak méně poctiví, když spolupracujeme?
-- Pomáhá naší poctivosti náboženství?
-- Můžeme se dostat do problémů kvůli kreativitě?

Působivé lidské i odborné závěry knihy Jak drahá je nepoctivost mění způsob, jakým pohlížíme na sebe sama, své jednání i lidi kolem nás. (Založil/a: Selene)

Dan Ariely Dan Ariely
*29.04.1967

dalimoni
  9. 11. 2012, 0:17
Třetí kniha od stejného autora, opět podobným stylem psaná, doplňována velmi zajímavými experimenty, ze kterých autor vyvozuje závěry, které vás mnohdy překvapí. Předešlé dvě knihy se mi líbily trošku více, ale i tato stojí za přečtení
Tatsume
  3. 6. 2016, 15:02
Zatímco po přečtení "Jak drahé je zdarma" jsem si mohla dát veliký zádoplác a pochválit se, že přeci jen nejsem úplná blbka a na spoustu věcí, které dokazuje experimenty, jsem přišla sama, po přečtení téhle knihy si říkám, že bych se nad sebou měla zamyslet a trochu přehodnotit svůj přístup k některým věcem ve svém životě...