Sex, drogy & cyb´n´roll

Sex, drogy & cyb´n´roll

Brokilon - 2012
ISBN: 9788074561207

Brokilon (2012) 9788074561207 440

Není to tak daleká budoucnost. Rolling Stones možná ještě hrají, i když sešroubovaní ze spousty implantátů. Úžasné a skvěle prosperující město New Chrome je tvořeno osmi šestipodlažními levely, z nichž čtyři jsou nad zemí a čtyři pod zemí. Jedná se ovšem o dva úplně odlišné světy. Horní ovládá software, spodní drogy. Jerry Gibwill se shodou okolností pohybuje přesně na rozhraní těchto dvou tak protichůdných světů. A proto když dojde k jejich neodvratnému konfliktu, ocitá se nechtěně v centru dění. Ale není to konflikt mezi lidmi, nýbrž roztržka právě mezi softwarem a drogami. Když pak kolem Jerryho začínají umírat jeho přátelé, rozhodne se to řešit po svém. Pořídí si pistoli. A pak začne ten pravý kyberpunkový mazec...

Samostatný román. (Založil/a: Harfíci)

Ciba
  13. 5. 2016, 10:13
Za mě velké zklamání. Název slibující pořádnou jízdu je asi tím jediným co má nějaké koule. Heteša ve své knize bohužel nepřináší žádný výrazný nápad, děj je mdlý a hlavní hrdina v první polovině pořád někam chodí a v druhé pořád někam utíká. U toho stále nadává a hází pseudovtípky, což čtenáře po čase značně otráví. Celá kniha se táhne jako žvýkačka nalepená na botě a závěr nepřekvapí. Už jsem sice četl i horší knihy, ale tento autor asi nebude moje krevní skupina. Nechám ho proto raději těm, kterým jeho styl míří přímo na komoru. Ve mě totiž vyvolal jen nelibé povzdechnutí.
Zelda knihkupec
  2. 7. 2013, 10:08
Totální cyber-pankovej nářez. Nic jiného nečekejte. Heteša opět nezklamal i když to finále mohlo být trochu více zamotané jelikož jsem už asi od poloviny knihy tušil jak se to vyvrbí(to knize ale vůbec neubralo na čtivosti)pokud počítám i doslov autora pak je finále mega-über konspirační.
George92
  4. 12. 2016, 14:37
Za mě první kniha od Petra Heteše. Jak jsem na něj mohl narazil až teď? Kniha mě strašně bavila. Název více než výstižný a město New Chrome ovládáno drogami a softwarem je blízkou budoucností :). Malé mínus jen za Jacka Danielse, který si u něj snad zaplatil za reklamu :D
oneNdrew
  15. 6. 2016, 5:35
Tak pri tejto knihe som sa fakt bavil. Nakolko som bol ako chlapec fanusik postapokalyptickej RPG hry Fallout, som velmi rad, ze som na tuto natrafil :)