Kráva na parkovišti

Kráva na parkovišti

Podtitul: Zenový přístup k překonávání zlosti

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0480-6

Argo (2011) 978-80-257-0480-6 160

Představte si, že dokola objíždíte přeplněné parkoviště a ve chvíli, kdy spatříte volné místo, jiný řidič zrychlí a vjede vám tam. Jednoduše se rozzuříte. A teď si představte, že místo řidiče vám tam vpochoduje kráva a uvelebí se. Vztek přejde v údiv. Co se změnilo? Vy - váš pohled na věc. Autoři předkládají interaktivní knihu, ve které používají základní buddhistické principy tak, aby je pochopili i "nebuddhisté" a dokázali je převést do praxe. Krok za krokem nás učí změnit úhel pohledu, přetavit vztek v našem životě v pozitivní emoce, učí nás rozpoznat jeho spouštěcí momenty a změnit to, co po nich následuje, učí nás smát se sami sobě a uvědomit si, že nezáleží na tom, kdo nám zabral naše místo na parkování - nakonec jsme to my sami, kdo může za to, že se rozzlobíme. (Založil/a: Selene)

Luci-ye
  25. 10. 2016, 9:38
Knížečka, která je malá co do rozsahu a rozměru, ale na jejíž vstřebání je potřeba hodně času. Obsahuje mnoho podobenství, krátkých příběhů, se kterými ne vždy souhlasíme, na první pohled se zdají být nesmyslné, ale po vysvětlení přichází aha-efekt. :) Ve 12 kapitolkách vyplňujete cvičení - nic těžkého a zdlouhavého, ale je to účinné. Líbí se mi, že to psal člověk, u kterého bych nečekala, že se tím bude zabývat - právník, který měl vždycky pravdu a byl naštvaný, když se ukázalo, že ne.
Zlost jako emoce je vcelku důležité téma (pro mě určitě), takže děkuji náhodě, že mě zavedla do brněnských Levných knih. :-)