Kronika módy

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Fortuna Libri - 2011
ISBN: 978-80-7321-570-5

Fortuna Libri (2011) 978-80-7321-570-5 288

Zastavme se na chvilku a zalistujme v pestré kronice módy. Přehledně řešená a nádherně ilustrovaná publikace přináší chronologický vývoj lidského oblékání, životní příběhy nejslavnějších tvůrců módy jako byli Charles Frederic Worth, Coco Chanel nebo Vivian Westwoodová a představuje nejproslulejší módní ikony západní civilizace – filmové hvězdy, modelky, ale i královny. Je fascinující, jak můžeme sledovat dějiny světa prostřednictvím dějin módy – mimochodem jsou to dějiny stejně třaskavé, dramatické a plné bojů o pomyslný trůn jako historie politická. Každá generace, každý člověk se ztotožňuje s módou, která se nosila, když byl mladý. Díky filmovému plátnu všichni víme, co se nosilo v baroku, renesanci či v padesátých letech minulého století. Zatímco dříve se šaty dědily z generace na generaci a jejich střih se proměňoval jen zvolna, dnes nám globalizace spolu s televizí a internetem přinesla i módní kolotoč, který nás nutí měnit garderóbu každou sezónu. (Založil/a: Selene)