Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Dinosauří peří

78%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Dinosauří peří

Nejnovější vydání:
Jota - 2012
ISBN: 978-80-7462-147-5
Počet stránek: 440
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Jota (2012) 978-80-7462-147-5 440

Dinosauří peří je kriminální román z vědeckého prostředí, milostný příběh a psychologické drama zároveň. Román, jehož autorkou je Sissel-Jo Gazanová, byl vyhodnocen jako nejlepší dánský kriminální román posledního desetiletí.

Anna se zlobí. Na svou matku, na život, na svou diplomovou práci a taky na svého vedoucího práce, který se podle ní chová už půl roku „nemožně“. Ale je nalezen mrtev a vše nasvědčuje tomu, že se mu někdo snažil pomstít. Nebyla to Anna? Kriminalista Soren chce Anně uvěřit, pokud mu pomůže rozkrýt hrůzné okolnosti vraždy a nahlédnout do světa přírodovědců, kteří jsou hnáni touhou po moci a slávě a pro svůj osobní prospěch jsou ochotni obětovat téměř cokoliv. Anna se ocitá ve víru událostí, které dlouhými nitkami souvislostí zabíhají hluboko k podstatě její diplomové práce o vývoji dinosaurů a ještě hlouběji ke kořenům jejího a Sorenova osobního života. (Založil/a: Harfíci)

(více)  
Sissel-Jo Gazan Sissel-Jo Gazan
*20.12.1973


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

delfinek
100% 100% 100% 100% 100%
  27. 11. 2015, 20:11
Skvěle napínavý příběh s propracovanými postavami a dějovou linkou,která vám nedovolí knihu opustit před dočtením poslední strany. Hlavní hrdinka Anna bojující sama se sebou,svou rodinou a péčí o svou dceru Lily a mladý kriminalista Soren,který se snaží případ vyřešit...kdo zabil Hellanda a Johannese??? Je to detektivní psychologické drama se spoustou vědeckých odkazů,které vám po přečtení knihy absolutně neutkví v paměti a přesto se jimi dobrovolně prokoušete,aby jste zjistili,odkud se ti zpropadení paraziti vzali...??? Těším se na další knihu...
Agasi
100% 100% 100% 100% 100%
  16. 7. 2016, 15:47
Bylo to hodně zajimavé čtení, takhle dopodrobna rozepsaná osobnost a minulost všech zůčastněných, mně nejprve překvapila, ale jak se ukázalo dál, všechny dílky skládačky musely být nejdříve otočeny obrázkem vzhůru, aby se z nich dal rozpoznat a složit tenhle zajímavý příběh. Vždy,kdy už se mi zdálo, že vím kdo je vrah, se to zase posunulo jinam. Výborná zápletka, čtivý styl, děkuju a doporučuji.