Rytíř v rezavém brnění

Rytíř v rezavém brnění

Podtitul: aneb O muži, který našel sebe sama

Rybka Publishers - 2012
ISBN: 9788087067437

Rybka Publishers (2012) 9788087067437 108

Mezinárodní bestseller Rytíř v rezavém brnění je jednou z těch „velkých malých knížek“ oslovujících všechny čtenáře, kteří pátrají po smyslu života, hledají sebe sama, své vlastní já a skutečnou vnitřní svobodu.

Příběh, známý milionům čtenářů ve více než dvaceti zemí světa, začíná v okamžiku, kdy si jeho hlavní hrdina, který se dosud považoval za ctnostného rytíře, jemuž nelze nic vytknout a jemuž nic neschází, uvědomí, že je uvězněný ve svém brnění, které mu brání v plnohodnotném životě, v komunikaci s nejbližšími i se sebou samým. V té chvíli se bezradný rytíř rozhodne vstoupit na cestu hledání svého pravého já, na svou osobní výpravu za sebepoznáním.

Přestože na své cestě narazí na mnoho zdánlivě nepřekonatelných překážek, na konci svého putování dospívá ke kýženému cíli: Stává se člověkem, který prohlédl, zbavil se klamných iluzí, vykonstruovaných představ a šalebných tužeb a našel autentickou svobodu.

Rytířovo putování odráží i naši životní zkušenost, plnou nadějí a zklamání, víry a rozčarování, smíchu i pláče. Vyzývá nás, abychom nelpěli na tom, co už víme, abychom se zvídavě otevřeli právě tomu, co ještě neznáme a čeho se možná bojíme. Jen tak rozšíříme hranice své mysli, zbavíme se vnitřních bariér, které nás omezují. Jen tak svlékneme své brnění, v němž jsme uvízli.

Rytířův příběh je příběhem každého z nás, každého, kdo se pídí po smyslu života a lásky. Prožijme spolu s ním dobrodružství vnitřní proměny.

Robert Fisher je autorem více než čtyř set rozhlasových pořadů a téměř tisícovky pořadů televizních. Se svým přítelem Arthurem Marxem napsal také řadu broadwayských her a filmových scénářů. Jeho nejznámější kniha Rytíř v rezavém brnění byla přeložena do více než dvaceti jazyků . (Založil/a: Harfíci)

Robert Fischer Robert Fischer
*1954