Andělé dne a noci

Andělé dne a noci Originální název: Andělé dne a noci

Hejkal - 2012
ISBN: 978-80-86026-87-9

Hejkal (2012) 978-80-86026-87-9 184

Hrdinové románu Andělé dne a noci, žijící na různých místech světa, se ocitají v okamžiku životního zlomu.

Češka Marta řeší hrozící krach své firmy i svého manželství, baskický novinář Kerman sbírá síly k rozchodu s teroristickou minulostí i s dlouholetou přítelkyní a moskevský učitel Vladimír pracuje pro podezřelou vlasteneckou organizaci, aby zapomněl na smrt své ženy. Jejich osudy se jednoho dne protnou a jejich příběhy se vydají nečekaným směrem. Míří do nebe, ale možná kráčejí do pekla. Najdou cestu zpátky?

Román, který začíná jako psychologická próza, se záhy mění v napínavý politický thriller. Autorka využila své několikaleté zkušenosti v diplomatických službách a zasvěceně dává čtenáři nahlédnout do světa, v němž důležití paňácové pózují před objektivy, jak pevně třímají v rukou kormidlo dějin, a přitom se ho sami zoufale a křečovitě drží, aby je nesmetla příští vlna zla a oni neutonuli v moři své vlastní nicotnosti. (Založil/a: Harfíci)

Keatin
  1. 4. 2013, 12:38
Musím říci, že na současnou českou autorku to nebylo vůbec špatné počtení. Tím chci říci, že české současné autory nevyhledávám, neb jim moc nedůvěřuji. Sice mám ke knize výhrady - příběh dovedený do absurdních krajností, těžko uvěřitelný, ale třeba si jen dělám iluze a taky začátek byl krapet nepřehledný. Dávám 4 hvězdy, i když jsem byla na vážkách, zda nedat hvězdu méně. Rozhodlo však příjemné překvapení, že i v dnešním čase se dá přečíst dobrá česká knížka. :)
JarKun
  15. 2. 2015, 16:31
Dávám tři hvězdičky, ale jedno plus na víc. Knížka mě překvapila. Je pravdou, že děj provází až příliš mnoho shod a náhod, ale to je v celé řadě knižních i filmových příběhů. Začátek vlažnější, ale zajímavý, prostředek napínavý, dramatický, jen v závěru autorka jako kdyby mě chtěla znovu přesvědčit o tom, že ženy nakonec vždycky skončí u vztahů. Je to zajímavé, ale všechny autorky, které jsem četl poslední dobou, nakonec pohřbily příběh a daly přednost řešení dilematu, zda spát či nespat s tím či oním, nebo zda být či nebýt s tou či onou. Mezilidské vztahy jsou hezké, ale někdy mě až rozum zůstává stát nad tím, v jakým okamžicích hrdinky knih začnou přemýšlet nad tělem svého partnera, namísto toho, aby řešily, co šíleného se děje kolem nich. Pořád si říkám, že kdyby se mi v cizině ztratila dcera, asi by mi nějaké dilema žena nebo milenka bylo zcela ukradené v daný moment. Ale kniha mě překvapila, neměl jsem žádná očekávání, dostal jsem celkem hezký čtenářský zážitek.