Florence a Giles

Florence a Giles

Plus - 2012
ISBN: 978-80-259-0124-3

Plus (2012) 978-80-259-0124-3 280

Rok 1891. Nová Anglie. Dvanáctiletá sirota Florence a její mladší bratr Giles, které jejich lhostejný poručník zanechal svému osudu, se toulají po chodbách chátrajícího novoanglického sídla... Florence a Giles je mrazivou poctou románu Utažení šroubu od Henryho Jamese, se stejně skvěle vystavěným příběhem a velmi podmanivým vypravěčem, přesněji vypravěčkou, která s vámi zaručeně zůstane ještě dlouho po dočtení poslední kapitoly. (Založil/a: Harfíci)

John Harding John Harding
*1951

Reetri
  9. 10. 2013, 18:31
Děsuplný příběh o tom, co všechno "jsme" schopni udělat pro ty, jenž milujeme! Vnímala jsem jej dvěma pohledy - očima dítěte, který Florence věřil všechno a nepochyboval o tom, že by se snad mohla mýlit a pak také očima dospělého, který si co větu skepticky uvědomoval, že vše se dalo určitým způsobem vysvětlit a že její přehnané reakce byly nejen pohoršující, ale také absolutně zbytečné.
Moc se mi líbil nápad s autorovou vlastní řečí, kterou hlavní hrdinka hovoří. Je to vynalézavé a tak trefně vyjádřené, že mě to ani chvíli netahalo za (oči) uši, jak jsem se zprvu obávala.
Závěrem použiju trefnou citaci z knihy. "Pro lidi bez fantazie to příliš přitahovalo za vlasy." K mému štěstí jsem nedostatkem fantazie nikdy netrpěla a snad právě proto se mi to tolik líbilo.
Hadrna
  22. 7. 2014, 11:53
Tuto knizku jsem hltala plnymi dousky a nelituji ani jedne minuty meho zivota ,kterou jsem pouuila na tuto knihu ;) :)