Babička drsňačka

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Argo - 2012
ISBN: 978-80-257-0713

Argo (2012) 978-80-257-0713 250

Britského autora dětských knih Davida Walliamse označují kritici za nového Roalda Dahla. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivou pointou a černým humorem dávají tomuto označení za pravdu. Jako první se k českému čtenáři dostává Babička drsňačka. Vypráví se v ní příběh o předsudcích a toleranci, o překvapivých odhaleních a jedné šíleně troufalé loupeži.

Ben je k smrti otrávený, zase má strávit víkend u babičky: "Vždyť je s ní děsná nuda! Se všema starýma je nuda. Telka jí nefunguje, pořád chce jenom hrát scrabble a smrdí kapustou!" Pěkně tvrdý odsudek z úst nezletilce, jenže to ještě Ben netuší dvě věci: 1) Jeho babička kdysi byla proslulou lupičkou šperků. 2) Celý život kula plán, jak ukradnout korunovační klenoty, a teď potřebuje Benovu pomoc! (Založil/a: SGS)

Magyana
  19. 4. 2013, 21:15
Babičku drsňačku jsme četli se synem před spaním a musím uznat, že se nám to líbilo oběma. Kniha má vtip a je až krutě opravdová. Jen chci podotknout, že na dětskou knížku je to na konci dost smutný...
Ajinka126
  29. 2. 2016, 7:14
Na začátku se mi do ruky dostala audio verze této knihy. Namluvil ji Lábus. Z počátku jsem byla malinko skeptická, ale musím uznat, že letní večery ve společnosti této této audioknihy mě dostaly. Na audioknihy pohlížím jako na skvělý zážitek právě pro ty z nás, kteří mají problémy se zrakem. Babička drsňačka je zábavná kniha. Má mé doporučeni! :)
Sandalkar
  23. 4. 2014, 18:40
Hezká knížka, pro kterou jsem zašla do knihovny a až pak zjistila, že je pro děti :-). Přesto jsem ji přečetla a nezklamala mě. Otevírá pro děti docela zajímavé téma, že ani staří lidé nemusí být úplně nudní a že někdy druhého poznáme až když je pozdě. Doporučuji všem rodičům a děckám.Humor, napětí a poučení :-)
DominikM
  26. 12. 2013, 18:09
Obsahuje spoiler spoiler Babička drsnačka je hodně NAPÍNAVÁ i LEGRAČNÍ kniha je to o tom jak Ben jezdil každý pátek k babičce ale ta byla pro něho strašně divná a smrděla ale nakonec Ben došel na to že babička je lupička a tak spolu chtěli udělat velkou loupež chtěli ukradnout anglický poklad ale tam je chytila anglická královna a ta je naštěsti pustila... !