Vrahem na planetě Gor 1

Originální název: The Assassin of Gor

United Fans - 1997
ISBN: 80-86129-03-9

United Fans (1997) 80-86129-03-9 232

Tarl Cabot se vydává za příslušníka sekty nájemných vrahů a pokouší se zjistit plány tajemných protivníků mimozemské rasy kněží-králů. První kniha ze dvou. (Založil/a: vladislaus)

mrkvič
  28. 1. 2016, 14:31
John Norman už v této sérii neměl co psát. Nebo tedy spíš Tarl Cabot z protizemě musel napsat stůj co stůj alespoň něco, když už ho vládcové Goru zase jednou šoupli zpět na Zemi. Určitě to není tím, že bych první díly četl jako nadržený puberťák. Takové Vládce na planetě Gor jsem četl před pár lety na dovolené a pořád to bylo slušné čtení. První polovina Vraha obsahuje snad jen dvě nebo tři akčnější pasáže a jinak jde takřka výhradně o popisování různých činností (vázání uzlů, hraní hry podobné šachům atd) a řešení problematiky Gorských otrokyní. A to je děsná nuda. Takže nejde myslet na nic jiného než ty kritické výtky sexistického pojetí světa a úlohy žen v příbězích.