Jak jsem dostal ségru

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-02348-9,

Albatros (2009) 978-80-00-02348-9, 112

Kuba je chytrý, veselý kluk, chodí do druhé třídy a občas zazlobí. Když jednou přijde ze školy s tím, že ho rozčilená paní učitelka nazvala rozmazleným jedináčkem, rodiče mu prozradí, že už nebude dlouho sám. Bude mít sestřičku – ale ne miminko! Alence jsou čtyři roky a rodiče si ji přivezou z dětského domova. To jsou věci! A Kuba najednou neví, jestli se má těšit. Teď se určitě všichni budou točit jen kolem malé ségry! On sice ztratí nálepku jedináčka, ale budou mít rodiče na něj čas? A vůbec, budou ho mít ještě rádi?! Vyprávění o nenadálé rodinné změně líčí sám Kuba, vtipně glosuje nové situace a zážitky. Jako jedináček se musí poměrně rychle vyrovnat s tím, co všechno nastalo, když do rodiny náhle přibyla adoptovaná sestřička. Kuba popisuje své zvláštní pocity, počáteční obavy, domnělé ústrky, odlišnost svých představ od skutečnosti, vztah k rodičům, ke kamarádům. Ale i rošťárny a školní příhody. Text na závažné téma adopce je napsaný s lehkostí a nadhledem, pro malé čtenáře je zábavným příběhem, v němž poznají i něco jiného z rodinného prostředí.
Edice: Druhé čtení (Založil/a: al-ma)