Zlatá kniha hokeje

Zlatá kniha hokeje Originální název: Zlatá kniha hokeje

Olympia - 1978

Olympia (1978) 573

Zlatá kniha hokeje provází čtenáře historií ledního hokeje u nás od roku 1908 až do MS 1977. Autoři nevidí hokej izolovaně jen jako jedno ze sportovních odvětví, ale jako společenský jev souvisící s životem v našich zemích i v ostatním světě. (Založil/a: Handa)

Karel Gut Karel Gut
*16.09.1927

Gustav Vlk Gustav Vlk
*1910

vladimirju
  25. 8. 2013, 2:01
Z této knihy se mě, jako dlouholetému amatérskému hokejovému historikovi, ježí hrůzou poslední zbytky vlasů na hlavě.Hokej se nerozvíjel pouze v socialistickém Československu,ale pevné základy mu dala již 1.republika.V té době jsme měli sice pouze jeden umělý led, ale měli jsme župní mistrovství pokrývající celou zemi včetně Slovenska i Podkarpatské Rusi.Hráči jako Maleček, Peka, Kučera byli ozdobou evropských kluzišť.LTC Praha byl klub žádaný v celé vyspělé hokejové Evropě.Způsob, jakým Karel Gut obchází hanebný justiční zločin, kterého se režim dopustil na mistrech světa 1949, mu pořád nějak nemohu zapomenout.Na knize jsou cenné křížové tabulky naší nejvyšší soutěže, které v době před internetem byly velmi těžce dostupné.Ale jinak škoda mluvit...