Originální název: La Cousine Bete

Odeon - 1974

Odeon (1974) 380
Odeon (1968)
Vilímek (1925)

Balzac charakterizoval své dílo takto: "Sestřenice Běta" je "chudá příbuzná", rovněž pronásledovaná neštěstím: žije v lůně tří nebo čtyř rozličných rodin a mstí se za všechna utrpení. - Námět, který měl být zpracován jako povídka, Balzacovou horečnou tvořivostí vzrostl na román s celou řadou charakterů, jež se staly postavami světové literatury. Jsou to zvláště: venkovsky energická sestřenka, stávající se zlou mstitelkou, prostopášník baron Hulot, povýšenec Crevel a měšťácká kurtisána pí Marneffová. (Založil/a: jamalka)

slupinka
  25. 3. 2011, 22:34
Bohužel díky hluboké charakteristice a množství postav musím dát pouhé dvě hvězdičky, Balzacovo rukopis asi není pro mne...v jeho dílech je přes příliš postav a popisuje každou postavu tak minimálně na 4 stránky takže sem se dějem prokousávala horko těžko...přeze všechno je příběh vcelku zajímavý, to se autorovy nemůže upřít...a je to jediná Balzacova knížka kterou jsem přelouskala až do konce, ale pro mě již nikdy víc...